Ekim 7, 2022

Bitcoin Tarihsel Modele Odaklandı: Büyük Hareketlilik Yolda!

2022 yılı, Bitcoin başta olmak üzere kripto para dünyası için birçok farklı engel oluşturdu ve büyük orada değer kaybına neden oldu. Yakın zamanda gelen verilere göre BTC’nin piyasa hakimiyeti son dört yılın en düşük seviyesine gerilerken, kripto para piyasasının toplam değeri sık sık 1 trilyon dolarlık seviyenin altına düştü. Durum karmaşık ve kötü görünse de ufukta iyiye gidişi gösteren emaler var.

Bitcoin’in Tarihsel Modeli Ana Rol Olacak

Moustache takma adıyla tanınan kripto stretejisti tarafından 6 Ekim’de paylaşılan bir tweet’e göre, öncü kripto Bitcoin sırasıyla 2015 ve 2019’da belirli bir model oluşturduktan sonra daha önce boğa koşularını başlattığı için Bitcoin tarihsel trendini izleyebilir. Bitcoin şimdi aynı modeli geliştiriyor ve net bir birikim aşamasını gösteriyor. Görünüşe göre BTC, bu yıl bir boğa koşusu kurmadan önce bu tarihi modeli tekrar edebilir.

Bitcoin modeli

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere analist, T3-CCI bu varsayımı doğrulayarak, göstergedeki kırmızı çubukların kısaldığı yorumunu paylaştı. Analiste göre bu gösterde büyük bir hamlenin eşiğinde olduğumuz anlamına gelebilir. Ayrıca analist, 2019 ve 2022’de oluşan modelin karşılaştırmasını da göstererek, bu yıl 60.000 dolara kadar ezici bir boğa koşusu olabileceğini öne sürdü.

BTC Fiyatında Yeni Bir Boğa Koşusu Yolda

Bitcoin fiyatı, yayınlanan enflasyon raporları ve yapılan faiz oranı artışları dahil olmak üzere bazı makroekonomik faktörlerden olumsuz etkilendi. Olumsuz görünüme rağmen birçok analist sık sık yükseliş emarelerinin belirdiği konusunda uyardı.

Kripto uzmanı Michaël van de Poppe, BTC’nin fiyatını yükseltmede katalizör görevi görebilecek satın alma baskısının artmaya başladığının altını çizdi.

Bitcoin’in kripto borsalarından balina hareketleri ve birikimi de yatırımcıların kripto piyasasına olan ilgisini temsil eden 3 ayın zirvesine yaklaştı. BTC’nin fiyat grafiğinde pozitif ivme oluşturmasına yardımcı olan birkaç faktör var.

Çin’deki yasağa rağmen artan Bitcoin madencilik popülaritesi, Bitcoin’in balina birikimi ve Namibya hükümetinin Bitcoin’i bir ödeme şekli olarak yetkilendirmesi bu faktörler arasında sayılabilir.

Bitcoin borsa oranı

CoinMarketCap’e göre, Bitcoin son zamanlarda önemli fiyat seviyesini 20.000 dolarlık alanda kırdı, ancak şu anda 383 milyar dolarlık bir piyasa değeriyle 19.988 dolardan işlem gördüğü için bu seviyede kalmayı başaramamış gibi görünüyor. 50 günlük SMA (basit hareketli ortalama), 21 günlük SMA çizgisinin hemen altında işlem görüyor ve bu da Bitcoin için yakında düşüş momentumu olduğunu gösteriyor. 20,200 dolarlık kilit direnç kırılırsa, Bitcoin bir sonraki 24,500 dolarlık direnç seviyesine doğru bir yükseliş rallisi başlatabilir.

Öte yandan, Bitcoin’in mevcut fiyat hareketi, BTC’yi 18.600 dolarlık destek seviyesine çıkarabilecek aşağı yönlü bir düzeltmeye işaret ediyor. Ancak kripto piyasasının yüksek volatilitesine yatırım yapmadan önce uzman görüşlerinin yakından takip edilmesini tavsiye ediyoruz.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coinpedia


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.