Nisan 9, 2020

Bitcoin Madencilik Zorluğu Daha da Artacak

Bitcoin madencilik zorluğu, ağı kullanan madencilerin sayısına ve blok sayısını bulmak için geçen süreye göre her 2.016 blokta bir ayarlama yapar. Madencilerin çok fazla para üretmesini önlemek veya farklı pazar koşulları nedeniyle kapatmak için harika bir yoldur.

Her pozitif ayarlamada, yeni bir bloğu doğrulamak daha zor hale gelir. Endüstriyel madencilerin rekabet edebilmek ve kâr edebilmek için daha sofistike ekipmanlara ihtiyaçları var. Aynı zamanda, sıradan madencilerin papucu dama atılır.

Bu arada, BTC şu anda 7.00 Dolar’ın üzerinde işlem görüyor. Son 24 saatte %1,35 düştü ve geçen hafta neredeyse %15 arttı.

Bitcoin madencilik zorluğu şu an büyük Bitcoin madencilik havuzu BTC.com’a göre, neredeyse Ocak ayının ikinci yarısındaki seviyesi olan 14.7 T seviyesinde. İki haftadaki bir sonraki ayarlama sırasında, madencilik zorluğu %5.55 artarak 15.53T’ye yükselebilir. Ancak bu tahmin, Bitcoin ağının bilgi işlem gücüne bağlı olarak değişecektir. 26 Mart’tan bu yana, yaklaşık %10 arttı.

İki hafta önce, kripto topluluğu, Bitcoin madencilik zorluğundaki ikinci en büyük düşüşü (%15.9) 13.9 T’yi gördü. Teorik olarak, Bitcoin madencilik ödülünün 13 Mayıs’ta yarıya indirileceği düşünülürse hala üç zorluk düzenlemesi bulunuyor.

Mevcut COVID-19 salgınının BTC fiyatı üzerinde büyük etki yarattı. Madencilerin birçoğu bu durum karşısında kötü etkilendi.

Ancak, blockchain altyapı şirketi Blockware Solutions, madencilerin platformlarını hemen kapatmadıklarını söyledi. Aksine, sözleşmeye bağlı yükümlülükler ve zayıf likidite yönetimi nedeniyle madenciler genellikle zararda çalışırlar. Bu durum onları daha fazla BTC satmaya zorluyor, bu da Bitcoin likiditesini tüketiyor ve piyasaya ek baskı getiriyor. Sonunda iflas ederler ve kapıları kapatmak zorunda kalırlar.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.