Bitcoin Madenci Geliri, Bir Günde Tüm Zamanların En Yüksek Değerine Ulaştı!

Bitcoin madenciliği günümüzde her zamankinden daha karlı. Kripto veriler tutan Glassnode firması bu durumun ağ açısından sağlıklı olacağını söylüyor. Blockchain’in verileri ve analitik sağlayıcısı Glassnode’a göre, yakın bir zaman önce Bitcoin madenciliğinden elde edilen kar, görülmemiş bir değere yükseldi. Tüm zamanların en yüksek bu değeri ise 52.3 milyon dolar. Firmaya göre bu durum iyi. Glassnode bu rakamın Bitcoin’in sürekli güvencesi için sağlıklı olduğunu söyledi.

Madenciler teknik olarak güçlü bilgisayarlar aracılığı ile Bitcoin blok zincirlerindeki işlemleri doğrulayan kriptografik bilmeceleri çözerler. Madencilik işlemi bilgisayarı çok yorduğundan güçsüz bir bilgisayar kullanılması kısa bir süre içerisinde o cihazı veya cihazın herhangi önemli bir parçasını kullanılamaz hale getirebilir.

Enerji ve Enerji Tüketimi

Oldukça güçlü bir cihaz gerektiren madencilik uygulamasında oldukça fazla enerji tüketildiği için bazı işletmeler ve madenciler eleştirinin odağı oluyorlar. Cambride Üniversitesi Alternatif Finans Merkezinin verilerine göre madenciler yıllık oranla tahminen 14.44GW veya 128.77 terawatt-saat enerji tüketiyorlar.

Her şeye rağmen tüm kripto para birimi ağlarında yoğun enerji tüketimi söz konusu değildir.

Glassnode, takas etkinliği ile ilgili olarak ödenen zincir içi işlem ücretlerinin de pazarların hareketinin ve önceliğinin izlenmesi açısından önemli bir kriter olduğunu belirtti.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.