Bitcoin Fiyatında Beklenmeyen Yükseliş

Nisan ayı başlarken Bitcoin %5’lik bir artış yaşadı. 10.500 dolar fiyatında büyük bir düşüş yaşadıktan sonra, fiyat %50 oranında geri çekildi ve şu anda 6.600 dolar civarında işlem görüyor. Bu yükseliş yatırımcıların yüzünü güldürdü. Şu an da düşündüren soru ise “Bitcoin daha yükseğe tırmanıyor ancak 7.000 doların üzerine çıkabilir mi?”.

Ünlü analistlerden Crypto Michael fiyatın tam anlamıyla yükselişe geçmesiyle için ilk olarak 6.800-7.000 dolar seviyelerinin aşılması gerektiğini düşünüyor. Ardından bir boğa koşusu ve sonra 7.800-8.000 dolar seviyelerini bekliyor.

Bir diğer tanınan analist Josh Rager ise Bitcoin fiyatının destek seviyesinden direnç seviyesine geçtiğini belirtti. Rager’a göre, kripto para birimi yükseliş için 6.600 dolarlık seviyede tutunması gerekiyor.

Bunun yanında dört yıllık bir bekleyişten sonra, Bitcoin halving sadece birkaç hafta uzaklıkta. Bu halving, oldukça iyi bir zamanda yaşanacak. Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler para basma çılgınlığı içindeler. Hükümet paranın sınırsız olduğunu ve daha fazla baskı yaparak gittikçe daha fazla değer kaybettiğini kanıtlarken, Bitcoin sınırlıdır. Ayrıca, arzının yarıya indirilmesi bekleniyor. Bu, değerinin şimdi ve zaman içinde yükselebileceği anlamına geliyor. ABD dördüncü bir uyaran paketi ile ilerlerse, bu Bitcoin için roket yakıtı olacaktır.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.