Nisan 30, 2022

Bitcoin Fiyatı Kırmızıya Büründü, Aylık Kayıp %18’de!

Bitcoin (BTC) fiyatı 40.200 dolarlık seviyeyi korumayı başaramadı ve bu ay boyunca toplamda %18’lik düşüş kaydetti. Bitcoin Kasım 2021’de 69.000 dolarlık seviyeye yükselmiş ve bir zirve yapmıştı. Fiyat o zirveden bu yana %40 değer kaybetti. Haber hazırlanırken Bitcoin fiyatı 38.600 civarında işlem görüyordu.

bitcoin
Bitcoin 4 Saatlik Grafik

Bitcoin Fiyat Momentumu Zayıflamaya Devam Ediyor

Bitcoin fiyatı, 100 haftalık hareketli ortalaması civarında yer alan desteği test ediyor. Buna karşın yükseliş momentumu ciddi anlamda yavaşladı. BTC, belirleyici bir kırılma veya bozulma gerçekleştirene kadar geniş bir ticaret aralığını koruyabilir.

Birçok teknik gösterge, günlük ve haftalık grafikte nötr ve aylık grafikte düşüş gösteriyor. Bu, özellikle 37.500 dolarlık desteğin tutunamaması durumunda fiyat düşüşü riskini artırabilir.

24 Ocak’tan bu yana bir dizi yüksek fiyat düşüşü, düşüşlerde satın alma faaliyetini destekledi. Yine de, 46.710 dolarlık direnç, son üç aydaki rallileri sınırladı. Şimdilik, BTC, tipik olarak fiyatta kısa bir yükselişten önce gelen DeMARK göstergelerine göre önümüzdeki hafta bir karşı trend tersine dönüş sinyali bekliyor.

Pazarda yer alan birçok altcoin ise Bitcoin’den de kötü performans göstererek, yatırımcıların ve trader’ların aşırı riskten kaçındığını gösterdi. Örneğin Bitcoin fiyatının %4 değer kaybettiği bir dönemde Ethereum (ETH) %5, Avalanche (AVAX) ise %6 değer kaybetti.

Dogecoin (DOGE), bu haftanın başlarında %20 fiyat artışı yaşadıktan sonra Nisan ayında daha iyi performans gösterdi. Hareket, kısmen Twitter’ın Tesla CEO’su Elon Musk’tan devralma teklifini kabul etmesinden kaynaklandı. Meme coin, Shiba Inu’nun (SHIB) son 30 gündeki %18’lik kaybının hala oldukça önünde olmasına rağmen, son birkaç gün içindeki kazanımlarının çoğunu silerek yatırımcılarını üzdü.

Ethereum’un blok zincirinin iki ayrı zincire ayrıldığı 2016 yılında oluşturulan bir blok zinciri projesi olan Ethereum Classic’in yerel kripto para birimi ETC, Mart ayındaki en yüksek noktasından düşerek Nisan ayında en kötü performans gösteren kriptolardan birisi oldu.

Binance Coin (BNB) ise Mart ayının başından bu yana oldukça hareketli bir balina işlemlerine tanıklık etti. 100.000’in üzerinde varlığın hareketliliğin arttığı durumlarda fiyat yönü değişikliği daha rahat gözlemlenebilir. Santiment’e göre, en büyük artış yerel bir tepede meydana geldiği için dikkatli olmak gerekiyor.

binince coin kripto para

ApeCoin (APE) fiyatı ise 19 dolarlık seviyeden 27.50 doların üzerine çıktı, kar elde etmek APE fiyatını 20.48 dolara kadar düşürdü. Perşembe günkü oynaklık, popüler Bored Ape Yacht Club (BAYC) ekosisteminde satışa sunulan sanal arazi ceplerinin önüne geçerek geçen haftaki söylentileri doğruladı. Perakende kullanıcılara kredi kartları ve krediler sunan Nexo kripto kredi protokolünün belirteci NEXO, dünyanın en büyük borsalarından biri olan Binance’in belirteci listeledikten sonraki 24 saat içinde yükseldi. Token, Şubat ayında tüm zamanların en yüksek seviyesinden sadece %13 indirimle 3,64 dolarda zirve yaptı.

Genel kripto para piyasa değeri 1.758 trilyon dolar ve Bitcoin’in hakimiyet oranı %41.8.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

 

Kaynak : AZCoin News


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.