Bitcoin Fiyatı Beklentilerin Altında ama Durum İyi!

0
Bitcoin Fiyatı Beklentilerin Altında ama Durum İyi!

Finansal hizmetler alanında faaliyet gösteren Fidelity Investments‘ta yer alan üst düzey bir yönetici, Bitcoin satın almak için fiyatın şu an oldukça iyi bir seviyede olduğuna inanıyor.

Fidelity’nin küresel makro direktörü Jurrien Timmer, ağ büyüdükçe Bitcoin fiyatının da artacağı tezine dayanarak, öncü kripto varlığın “ucuz” göründüğünü düşünüyor.

“Bitcoin’in benimseme eğrisi tezine inanıyorsanız (yani, ağın önceki S eğrileri doğrultusunda genişlemeye devam edeceği tezine), o zaman Bitcoin’i bu seviyelerde ucuz olduğunu düşünmeniz gayet mantıklı.”

Bitcoin

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, üst düzey yöneticiye göre Bitcoin fiyatı, ağının gerçek ve öngörülen büyümesinin altında seyrediyor.

“Benim için ana odak noktası benimseme eğrisinin eğimidir. İster cep telefonu eğrisini ister internet eğrisini kıyas olarak kullanalım, Bitcoin’in fiyatı gerçek ve öngörülen ağ büyüme eğrisinin altında. Bu eğri, BTC fiyatı için temel bir faktör sağlıyor.”

Jurrien Timmer daha önce Bitcoin’in benimsenme oranının cep telefonları veya internet teknolojisini yansıtacağını düşündüğünü açıklamıştı.

Bitcoin analojisini “dijital altın” olarak tanımlayan Timmer, son piyasa düşüşü sırasında öncü kriptonun büyük ölçüde aşırı satıldığını ve ikisi yan yana karşılaştırıldığında trendden saptığını söylüyor.

“BTC, altının erken gelişmiş küçük kardeşiyse, altın olarak fiyatlandırılan Bitcoin’e (yani Bitcoin’in altın betasına) bakmak mantıklıdır. Teknik olarak, son satışlar, yılların en büyük aşırı satım durumunu yarattı (eğilimden standart sapmaların sayısı olarak ölçülür).”

Bitcoin Altın kıyaslaması

Uzman ayrıca, kripto gerilemesinin sürdüğü günlerde, üç aydan daha kısa bir süredir tutulan Bitcoin yüzdesinin (kısa vadeli sahipler) nispeten değişmediğini, 10 yıldan fazla bir süredir tutulan Bitcoin yüzdesinin (uzun vadeli sahipleri) arttığının altını çizdi.

“Ancak HODLers sayısı artmaya devam ediyor. En az 10 yıl boyunca tutulan Bitcoin yüzdesi şimdi %13.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın