Bitcoin Fiyatı Beklentilerin Altında ama Durum İyi!

Finansal hizmetler alanında faaliyet gösteren Fidelity Investments‘ta yer alan üst düzey bir yönetici, Bitcoin satın almak için fiyatın şu an oldukça iyi bir seviyede olduğuna inanıyor.

Fidelity’nin küresel makro direktörü Jurrien Timmer, ağ büyüdükçe Bitcoin fiyatının da artacağı tezine dayanarak, öncü kripto varlığın “ucuz” göründüğünü düşünüyor.

“Bitcoin’in benimseme eğrisi tezine inanıyorsanız (yani, ağın önceki S eğrileri doğrultusunda genişlemeye devam edeceği tezine), o zaman Bitcoin’i bu seviyelerde ucuz olduğunu düşünmeniz gayet mantıklı.”

Bitcoin

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, üst düzey yöneticiye göre Bitcoin fiyatı, ağının gerçek ve öngörülen büyümesinin altında seyrediyor.

“Benim için ana odak noktası benimseme eğrisinin eğimidir. İster cep telefonu eğrisini ister internet eğrisini kıyas olarak kullanalım, Bitcoin’in fiyatı gerçek ve öngörülen ağ büyüme eğrisinin altında. Bu eğri, BTC fiyatı için temel bir faktör sağlıyor.”

Jurrien Timmer daha önce Bitcoin’in benimsenme oranının cep telefonları veya internet teknolojisini yansıtacağını düşündüğünü açıklamıştı.

Bitcoin analojisini “dijital altın” olarak tanımlayan Timmer, son piyasa düşüşü sırasında öncü kriptonun büyük ölçüde aşırı satıldığını ve ikisi yan yana karşılaştırıldığında trendden saptığını söylüyor.

“BTC, altının erken gelişmiş küçük kardeşiyse, altın olarak fiyatlandırılan Bitcoin’e (yani Bitcoin’in altın betasına) bakmak mantıklıdır. Teknik olarak, son satışlar, yılların en büyük aşırı satım durumunu yarattı (eğilimden standart sapmaların sayısı olarak ölçülür).”

Bitcoin Altın kıyaslaması

Uzman ayrıca, kripto gerilemesinin sürdüğü günlerde, üç aydan daha kısa bir süredir tutulan Bitcoin yüzdesinin (kısa vadeli sahipler) nispeten değişmediğini, 10 yıldan fazla bir süredir tutulan Bitcoin yüzdesinin (uzun vadeli sahipleri) arttığının altını çizdi.

“Ancak HODLers sayısı artmaya devam ediyor. En az 10 yıl boyunca tutulan Bitcoin yüzdesi şimdi %13.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.