Şubat 3, 2023

On-Chain Uzmanı Ralliyi Analiz Etti: Bitcoin Bu Yüzden Yükseliyor!

Popüler on-chain analist Willy Woo, son Bitcoin (BTC) rallisinin arkasındaki itici gücün kurumlar olabileceği görüşünde.

Woo, BTC’de kaydedilen rallinin, “sadece iş günlerinde” borsalara akan milyarlarca dolar değerindeki stabilcoin’lerle aynı zamana denk geldiğini belirtti.

Bitcoin Boğaları Bu İki Seviyeyi Kırmadan Rahat Nefes Alamayacak!

“Bana alım yapan büyük kurumların imzası gibi geliyor. Girişlerin zamanlaması yaklaşık 16 saate yayılıyor. 8 saatlik boşluk ise Asya işlem saatleri. Bu da ABD ve Avrupa’daki Batılı kurumların alım yaptığını gösteriyor.”

Bitcoin on-chain analiz

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin haber hazırlanırken 23.079 dolardan işlem görüyor. BTC geçtiğimiz hafta büyük ölçüde yatay seyretmesine rağmen 2023’ün başından bu yana %40 artış gösterdi.

Robert Kiyosaki Doları Eleştirdi: Asıl Kazanç Bu Varlıklarda!

Willy Woo, türevlerden ziyade spot piyasa akışlarının ralliye hakim olduğunu belirtiyor.

Fiyatı hareket ettiren spot alımlar ve geride kalan türevler. Bu da uzun vadeli kurumsal yatırımcıların spot alım yoluyla gelip sakladığını gösteriyor.

Woo, yatırım yapan kurumların “kripto fonları” olduğu görüşünde. Analiste göre bu kurumlar ayı piyasasının dışında kaldılar.

“Eğer bir fon iseniz Silvergate ya da Signature Bank ile çalışacağınızı unutmayın. Silvergate bir banka koşusu geçirdi ve Signature kripto maruziyetini azalttı. Bu yüzden geçtiğimiz aylarda USD tutmak için en iyi yerler stable’lar oldu.”

Bitcoin’in bu yılki fiyat artışlarına rağmen, Kasım 2021’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 69.000 dolardan %66’dan fazla düşüş gösterdi.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?