Şubat 2, 2023

Bitcoin Boğaları Bu İki Seviyeyi Kırmadan Rahat Nefes Alamayacak!

Yeni yayınlanan bir Bitcoin teknik analizine göre BTC, “makro kırılmasını” doğrulamak için “tamam ya da devam” direnç testiyle karşı karşıya.

Material Indicators, 2 Şubat’ta attığı bir tweet’te BTC/USD’nin 24.000 doların üzerine çıkmasının ardından destek için kilit seviyeleri işaretledi.

Bitcoin Trend Çizgisi Hesaplaşmasına Hazırlanıyor!

FED’in faiz duyurusu boğaların lehinde oldu ve 25 baz puan arttırıldı. Başkan Jerome Powell’ın “dezenflasyon” kelimesini kullanmasıyla, umutlar hemen faiz artışlarının daha erken sona ermesi ve yerine daha kolay parasal koşulların geri gelmesi özelinde yoğunlaştı.

Bu duyguları kripto para piyasasında da görmek mümkün. Bitcoin fiyatı düşüşü kazanmayı başardı ve 24.250 dolarlık seviyeyle yerel zirve kaydetti. Ardından gelen düzeltme ise 500 dolarlık bir düşüşe neden oldu.

Ancak Material Indicators, iyi günlerin devam etmesi için BTC/USD’nin artık 2022’nin büyük bir kısmında direnç oluşturan iki trend çizgisiyle mücadele etmesi gerektiğine inanıyor.

Bunlar 50 haftalık ve 200 haftalık hareketli ortalamalar (WMA’lar) ve şimdiye kadar boğalar onları desteklemek için çevirmek bir yana, tekrar test etmeyi bile başaramadı.

Verilere göre 50WMA 25.345 dolar ve 200WMA  24.837 dolar seviyesinde bulunuyor.

Yorumun bir bölümünde “Makro kırılmayı ya da sahte kırılmayı teyit etmek için temel Hareketli Ortalamaları test etmeli” cümlesi yer aldı.

Grafikte Binance sipariş defterinin durumunu yer alıyordu. Bu grafiğe göre direnç, spot fiyatın onunla birlikte yükselmesine izin vermek için daha yükseğe kaydı. Bu da Fed’in faiz kararıyla bağlantılı bir detaydı.

Bitcoin teknik analiz

Material Indicators, direnç baskısının yokluğuna ek olarak BTC fiyat artışını “Kapıdan Geçen Boğa Sürüsü” olarak tanımladı.

BTC Büyük Risk Altında!

BTC/USD paritesi şu an 2022 ayı piyasasının önemli bir yönü olan  200WMA’nın altında her zamankinden daha uzun süre geçirdi. Ayrıca, odak noktasındaki iki WMA, düşen 50WMA’nın 200WMA’nın altından geçtiği “ölüm kesişmesi” olarak bilinen şekli oluşturmaya devam ediyor.

Analistlere gçre bu durumun gerçekleşirse, duygular oldukça olumsuz bir görünüm alacaktır.

Material Indicators kurucu ortağı Keith Alan, Fed öncesinde yaptığı açıklamada, “Risk varlıklarının korelasyon içinde olduğuna şüphe yok, ancak Bitcoin Ocak ayında %40’lık bir ralli ile TradFi’yi geride bıraktı” dedi.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?