Şubat 3, 2023

Robert Kiyosaki Doları Eleştirdi: Asıl Kazanç Bu Varlıklarda!

“Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının yazarı Robert Kiyosaki, piyasalardaki en ‘sıcak’ yatırımların Bitcoin (BTC) ile değerli metaller altın ve gümüş olduğu görüşünde.

Popüler yazar Kiyosaki, Twitter’da paylaştığı bir gönderide servet inşa etmenin ve borcu azaltmanın tek yolunu paylaştı. Yazara göre, ABD doları değer kaybederken güçlü değer kazanan varlıklara yatırım yapmak çok daha anlamlı.

Soru: Altın, gümüş, Bitcoin neden yükseliyor?

Cevap: Çünkü ABD’li yoksullar ve orta sınıf giderek daha da yoksullaşıyor ve borç batağına saplanıyor. Lütfen daha da fakirleşmeyin. En azından bir gümüş para alın. Sadece 30 dolar ve zenginleşmeye başlayın.

Kiyosaki, “Zengin Baba Radyo Şovu” kanalında, ABD Başkanı Richard Nixon’ın 1971 yılında doların altına sabitlenmesine son vermesiyle ABD dolarının gerçek para olmaktan çıktığı görüşünü aktardı.

Bugün piyasadaki en sıcak konu hakkında konuşacağız ve bu konu emlak değil. Burada söz konusu olan şey altın ve gümüş. Listede tabii ki Bitcoin de var. İşte bu üç şey. Ve şu anda dünyadaki en sıcak konular olmalarının nedeni paramızın sahte olması.

Yıllardır söylüyorum, bu Tanrı’nın parası (gümüş). Bu sahte para (dolar banknotu). Ben Bitcoin’i seviyorum. Buna da insanların parası diyorum.

Beklenen Bitcoin Verisi Nihayet Olumlu! Bu Ne Anlama Geliyor?

Bitcoin yanlısı görüşleriyle tanınan Kiyosaki, FTX çöküşüne yanıt olarak kripto para birimleri üzerinde federal bir baskı endişelerine rağmen, daha fazla BTC aldığını açıkladı. Yazara göre yetkililer BTC’yi menkul kıymet olarak tanımlamayacak. Tıpkı gümüş ve altın gibi emtia olarak tanımlayacak.

Ayrıca 2023 yılında gümüşün fiyatının üçe, altının fiyatının ise ikiye katlanacağını öngörüyor.

Kiyosaki geçtiğimiz Kasım ayında Bitcoin’in yükselişe geçmeden önce 10.000 dolara kadar düşebileceği konusunda uyarmıştı. Ancak fiyatyukarı yönde güçlü bir hamle yapmadan önce hiçbir zaman 15.000 dolar aralığının altına düşmedi.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?