Mart 30, 2022

Bitcoin Bu Engeli Aştıktan Sonra 70.000 Dolar Yolculuğuna Çıkacak: Kripto Analisti Nicholas Merten

Popüler kripto analisti Nicholas Merten, Bitcoin’in 70.000 dolara doğru bir yolculuğun ortasında olduğunu ve oyunda bir kritik direnç seviyesi kaldığını söyledi.

Yeni bir strateji paylaşımında Merten, 514.000 YouTube abonesine Bitcoin’in şu anda 48.000 ila 50.000 dolar arasında büyük bir direnç noktasıyla karşı karşıya olduğunu söyledi.

Analist, BTC’nin 50.000 dolar aralığını aşmak için bir sonraki hareketini yapmadan önce, önümüzdeki ayın büyük bir kısmı için mevcut seviyelerde mücadele edeceğini tahmin ediyor.

“Bu arada, fiyatın yarın dikey yönde gitmesini çok isterim. Muhtemelen fiyatın bu aralığı yeniden test etmeye başladığını, buranın üzerinde kırılma gerçekleştirdiğini, biraz konsolidasyona başladığını, hatta biraz volatilite olabileceğini, 50.000 doları ve oradaki direnci kırabileceğini göreceğiz. Odaklanmak istediğim kilit nokta, daha yüksek bir trend görmeye başlamadan önce fiyatın muhtemelen Nisan ayı boyunca yanlara doğru hareket edeceği… 

Konuşmak istediğim kilit nokta ise, direnci desteğe dönüştürmenin önemi, anlamı ve faydasıdır. Bu sağlamlaşıyor, trendin artık şüpheci ya da çelişkili olmadığı, sorumluluğun boğalarda olduğuna dair bir mesaj gönderiyor. (Boğalar) herhangi bir başarısızlık noktasını yeni desteğe dönüştürdüler ve fiyatta yükselmeye hazırlar.”

Kısa vadede Merten, BTC için grafiklerde bir düzeltme olduğunu düşünüyor. Ayrıca yükseliş tezini güçlü tutmak için ana destek seviyesi olarak 45.000 dolara dikkat çekiyor.

“Muhtemelen burada biraz geri çekilmeye hazırız… Bu (geri çekilme) çok iyi olabilir.” 

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.