Şubat 20, 2022

Bitcoin (BTC) Madencilik Hisse Senetleri 10 Kat Büyüyebilir: Ecoinometrics Analisti

Veri kaynağı şirketi Ecoinometrics’te analist olan Nick’e göre, Bitcoin madencilik hisse senetleri 10 kat getiri elde etme potansiyeline sahip.

Bu hafta başlarında yayınlanan bir raporda Nick, Bitcoin (BTC) madenci hisselerinin altın madencileri kadar değerli olabileceğini iddia etti. Tahmin, Bitcoin piyasasının gelecekte altın piyasasının iyi bir bölümünü ele geçireceği hipotezine dayanıyor, bu yapılırken BTC’nin daha takas edilebilir ve depolaması daha ucuz bir güvenli liman varlığı olma yeteneği göz önüne alınıyor. Bu nedenle, kripto para birimleriyle ilişkili hisse senetleri, altınla ilgili madencilik şirketlerinin hisselerinde tanık olunan kazançları taklit edebilir.

Marathon Digital Holdings’in (MARA) bir yan kuruluşu olan Marathon Crypto Mining örneğini getiren Nick, Bitcoin madencilik hisse senedi fiyatındaki olası artışı gözler önüne serdi. Ona göre, 2020’deki son Halving etkinliğinden bu yana BTC 5 kat, Maraton ise 40 kat arttı.

Kaynak: Ecoinometrics

Marathon Digital’in mevcut piyasa değeri 3 milyar dolar. Nick’in öngördüğü gibi 10x rallisi gerçekleşirse, Kanadalı madencilik devi Barrick Gold ile eşit bir temele oturtacaktır. Nick’in tahmin yaptığı sırada Barrick’in piyasa değeri 37 milyar dolardı.

Bitcoin (BTC) hisseleri nasıl performans gösteriyor?

Birkaç şirket bilançolarına BTC ekledi. Birçok kurumsal yatırımcı, politika çekinceleri nedeniyle doğrudan BTC satın alamadı. Dolayısıyla, bu tür şirketler yatırımcılara BTC’ye dolaylı olarak maruz kalmaları için bir alternatif sundu.

Microstrategy gibi erken giriş yapanlar sayesinde, Bitcoin hisseleri etkileyici kazançlar kaydetti ve dahası BTC kazançlarından daha iyi performans gösterdi:

“Bitcoin Treasuries Index ile gördüğümüz şey buydu. Bu endeksin yarısı MicroStrategy’den yapılmış olsa da (ki bu tam olarak küçük bir hisse senedi değil), Halving’den bu yana Bitcoin’den 2 kat daha iyi performans gösterdi.” 

Kaynak: Ecoinometrics

Bunların yanı sıra, Bitcoin borsasında işlem gören fonlar (ETF‘ler) de birçok alıcı buldu. İnsanların hala BTC vadeli işlemlerine yatırım yapmaya devam etmesi, piyasalarda hüküm süren bir yükseliş hissine işaret ediyor.

Bununla birlikte, Nick, opsiyon piyasasında devam eden yüksek put/call oranı konusunda da uyarıyor. Ona göre, hala yükseliş resminin aksine, alışlardan (call) 3 kat daha fazla satış (put) var.

BTC’nin 2. çeyrekte muhtemelen 100.000 dolara ulaşmaya hazır olmasıyla, Bitcoin madencilik hisselerinin de büyük kazançlar kaydettiğini görmeyi bekleyebiliriz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : coinchapter


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.