Mayıs 7, 2022

Bitcoin (BTC) Düşüşünün Sorumluları Belli Oldu!

Çinli kripto gazetecisi Colin Wu, Güney Kore merkezli on-chain veri platformu CryptoQuant tarafından sağlanan son Bitcoin verilerini paylaştı. Söz konusu veriler bu hafta başlarında meydana gelen devasa Bitcoin düşüşüyle ilişkili.

Wu tarafından paylaşılan CryptoQuant grafiği, 5 ve 6 Mayıs’ta kısa vadeli sahiplerin 117.600 Bitcoin’i birden fazla kripto borsasına taşıdığını gösteriyor. Colin Wu, söz konusu Bitcoin’lerin üç aydan daha kısa bir süre boyunca yatırımcılarının elinde tutulduğunu söyledi.

“CryptoQuant verilerine göre, son iki gündeki düşüş kısa vadeli sahipler tarafından kontrol edilmiş olabilir. 5’inde ve 6’sında, 3 aydan daha kısa bir süre boyunca tutulan toplam 117.600 “genç” BTC borsaya aktı.”

BTC düşüşünün bir başka olası nedeni de ABD Fed Rezervi tarafından açıklanan faiz oranını yarım puan artırma kararı. Bu, yirmi iki yılın en büyük artışıydı. Bitcoin önce istikrar gösterdi, ancak daha sonra aniden yüzde sekiz civarında değer kaybetti ve tüm kripto pazarını kendiyle birlikte aşağı çekti.

Amiral gemisi kripto para birimi, borsa ve onun ana endeksleri – Nasdaq 100, S&P 500, vb. ile birlikte düşüşe geçti. Bitcoin 5 Mayıs’ta işlem gördüğü 39.500 dolarlık bölgeden düştükten sonra yazının kaleme alındığı saatte, 35.949 dolar seviyesinde yer alıyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.