Kasım 18, 2023

Bitcoin Balinalarından Yeni Rekor: 2023 Rekoru Nihayet Geldi!

On-chain analitik platformu IntoTheBlock, Bitcoin balinalarının ulaştığı önemli bir anı paylaştı. 1,000’den fazla BTC’ye sahip adresler tarafından tutulan token miktarı 2023’teki en yüksek seviyesine nihayet ulaştı.

FTX ile bağlantılı Alameda Research ve Genesis’in çöküşünün ardından, 1.000 BTC’den fazla Bitcoin adreslerinin elindeki varlık miktarı hızla azaldı.

Bu büyüklükteki varlıklar 2023’ten bu yana istikrarlı bir şekilde artıyor ve bu hafta 275 milyar dolar değerinde 7,67 milyon BTC’ye ulaştı. IntoTheBlock’a göre, bu varlıkların büyüklüğü, büyük kurumların ilgisiyle bir arada ilerliyor.

Buna ek olarak, uzun vadeli yatırımcılar tarafından tutulan Bitcoin miktarı bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere BTC varlıklarını bir yıldan uzun süredir elinde tutan adresler, tarihsel olarak BTC döngüsünün ilerlemesinin bir öngörücüsü olmuştur. Bunun nedeni, varlıkları tutanlar ayı piyasaları sırasında ve boğa piyasalarının başlangıcında Bitcoin varlıklarını artırma ve önceki tüm zamanların en yüksek seviyelerine yakın yerlerde düşürme eğiliminde olmalarıdır.

Dengenin olumlu yönde değişmesi IntoTheBlock’a göre fiyatın yükselmesini beklemeleriyle anlamlı bir şekilde ilerliyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.