Ocak 21, 2023

Bitcoin 23.000 Dolar, Peki Yükseliş Devam Edecek mi?

Uzmanlar, Federal Rezerv’in yaklaşan para politikası kararları öncesi kripto paralar üzerinde spekülatif bir etki yarattı. Bitcoin 23.000 dolar seviyesine yaklaşırken, altcoin piyasasında da hareketlilik var. Sonuç olarak piyasadanın toplam değeri 1 trilyon doların üzerinde çıktı.

BTC Fiyatının Sonraki Yönü Ne Olacak?

ABD Doları’nın kripto paralar başta olmak üzere küresel çapta bir etki oluşturduğu bilinen bir gerçek. Dolardaki yüksek dalgalanma, sonuç olarak Bitcoin’de de bir hassasiyet yarattı.

Piyasalardaki hareketler ile Federal Rezerv’in para politikasını değiştireceği konusundaki beklentiler oldukça uyumlu. Eğer beklenen hamle gelirse BTC fiyatındaki hareketlilik devam edecektir. Bu da bir boğa piyasasının tetiklenmesi anlamına geliyor.

Bitcoin fiyat tahmini

Nitekim katılımcıların takip etmesi gereken kritik detay var. Bu da Bitcoin ve diğer kripto paraların, hem dalgalanma hem de büyüme için hala bir alana sahip olduğu ve genişlediği gerçeği.

Trader’lar düşüş endişesiyle birlikte BTC fiyatında hareketliliği tetiklemeyi başardı ve fiyat son birkaç ayın en iyi performansını gösterdi. Nitekim BTC fiyatı son 24 saatte %9’un üzerinde artarak 22.978 dolardan işlem görüyor.

%32 Fırlayabilir: Analist Bitcoin İçin Tarih Verdi!

Binance‘te likidite talebinin kaldırılması fiyattaki hareketliliği hızlandırdı. Toni Ghinea gibi popüler isimler ise en kötüsüne hazırlıklı olun uyarısı yaparken, bazı isimler boğa koşusunun yeni başladığını düşünüyor. Hangi yorumun doğru olduğunu ise yalnızca zaman gösterecek.

Kaynak : CoinPedia
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?