Ocak 21, 2023

%219 Fırladı: Bu Altcoin’de İşlem Hacmi Neden Arttı?


Son güncellenme : 21.01.2023 - 22:20

Solana ağının yerel kripto para birimi olan SOL, son 24 saatte %25 gibi büyük bir artış yaşadı. Altcoin fiyatının gün içi en düşük seviyesi 21.12 dolardı, buna karşın ulaştığı zirve 26.41 dolar oldu.

Bunların yanında Solana, geçen haftadan bu yana %12’nin üzerinde bir kazanç elde ederek günlük ve haftalık kazançlarda ilk 10 kripto para birimini geride bıraktı.

Kripto analitik firması Santiment’e göre Solana’nın mevcut fiyat artışı, hacim artışlarıyla da destekleniyor. Santiment tarafından paylaşılan bir grafiğe göre, trader’lar Cuma günkü devasa yükseliş nedeniyle Solana ve diğer üç altcoin’de büyük bir FOMO (kaçırma korkusu) gösterdi.

CoinMarketCap verilerine göre bu, son 24 saatte %219 artan işlem hacminde görülüyor. Trader’lar kar elde etmek için devreye girdikçe, artan hacimler tipik olarak daha yüksek volatiliteye sebep olur.

Solana (SOL) 24 saatlik fiyat haraketi

SOL FTX fiyaskosunun ardından 8.19 dolarlık düşük bir seviyeye kadar gerilemişti. Altcoin rallisi, Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’in, bu düşüşten kısa bir süre sonra Solana’nın “gelişmek için adil bir şans yakalayacağına” dair “ümidini” ifade eden olumlu bir tweet’in ardından başladı. FTX’in kurucu ortağı Sam Bankman-Fried, Solana’nın güçlü bir destekçisiydi.

SOL, Aralık ortasından bu yana fiyatını ikiye katladı, bu yıl %107 oranında değer kazandı.

Altcoin için umut ışığı

SOL fiyat artışı, ağın uzun vadeli geleceği konusunda yenilenmiş bir iyimserlik oluşturdu.

Electric Capital’in yakın tarihli bir raporuna göre Solana, 2022’de en hızlı büyüyen geliştirici ekosistemlerinden biri seçildi. Paylaşılan istatistiklere göre, Solana üzerinde çalışan geliştiricilerin sayısı 2022’de 2.000’i aştı ve ağ Ethereum’dan sonra ikinci oldu. Ayrıca geliştirici sayısı sadece Aralık 2021 ile Aralık 2022 arasında %83 arttı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : u today

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?