Ocak 21, 2023

%32 Fırlayabilir: Analist Bitcoin İçin Tarih Verdi!

Kripto piyasası, bu haftaki piyasa satışlarının ardından toplanmayı başardı. Bitcoin yükselişiyle yatırımcılarını sevindirdi. Öte yandan bu yükseliş analistlerin tahminlerini güncellemesine de neden oldu. Popüler bir analist, Bitcoin‘in (BTC) yukarı yönlü büyük bir hareket için zemin hazırladığına inanıyor.

Kripto para piyasasında Kaleo takma adıyla tanınan analist, Bitcoin fiyatını Haziran 2022’den beri görülmemiş bir seviyeye gönderebilecek büyük bir kırılma gelebileceğini söyledi.

“Bu nihayet kırılma yaşadığında, 30.000 dolara kadar muhteşem bir mum göreceğiz. Sadece bugünün o gün olduğunu düşünmeyin, dikkatli olun ve henüz çok açgözlü olmayın arkadaşlar.”

Basın zamanında Bitcoin, Kaleo’nun diyagonal direnç alanı etrafında 22.579 dolardan işlem görüyor. Analistin hedefine doğru bir harekete %32 oranında bir yükseliş yaşanacağını gösterir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Kaleo’nun grafiklerinden birine göre, analist Bitcoin’in Şubat ayında 30.000 dolara yükselebileceğine inanıyor.

“30.000 dolar bir mıknatıs.” 

Bitcoin 30 bin dolara mıknatıs

Kaleo ayrıca, Bitcoin’in 2019’da birkaç hafta içinde 3.000 dolardan 14.000 dolara yükseldiği zamankine benzer kalıplar oluşturduğunu düşünüyor. Bitcoin’in (BTC) muhtemelen kripto pazarlarında hakimiyet kazanacağını ve altcoin’lerden likidite çekeceğini de ekliyor. Ayrıca, lider kripto rallisini genişletirken Ethereum‘un Bitcoin’e (ETH/BTC) oranının düşeceğini tahmin ediyor.

“ETH/BTC için son birkaç günde pek bir değişiklik olmadı. BTC güçlenmeye devam ederken ve 2019 ayı piyasası rallisinde olana benzer şekilde altcoin’lerden likidite çekerken, bu seviyenin önümüzdeki birkaç hafta içinde daha da düşmesini bekliyorum.”

Grafiğine bakıldığında Kaleo, ETH/BTC çiftinin basın zamanında yer aldığı 0.073 BTC’den (1.645 dolar) 0.065 BTC (1.465 dolar) seviyesinin altına düşeceğini tahmin ediyor gibi görünüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?