Bir Hack Daha: Metaverse Token’ın Hesabı Çalındı!

Kripto para dünyası son iki gündür hiç de istemediği hack olaylarına şahit oluyor. Gerçekleştirilen saldırılar ile birçok varlık çalınırken, listeye merkezi olmayan bir sanal oyun dünyası da katıldı.

PeckShieldAlert’a dayandırılan bir habere göre Sandbox Game’in Instagram hesabının saldırıya uğramış olabilir. Yetkililer, kullanıcılara Sandbox’ın sosyal medya platformu üzerinden alınan bağlantılarla etkileşimde bulunmamalarının tavsiye ediyor.

Sandbox bu sorunu çözmek için Twitter’da bir paylaşım yaptı. Oyun firması, resmi Instagram hesabının saldırıya uğradığını kabul etti. Kullanıcılara Instagram sayfalarındaki herhangi bir bağlantıya tıklamamaları uyarısını da ihmal etmedi.

Ekip, güvenlik departmanının bu konuyu araştırdığını da ekledi. Son gelişmede Sandbox, Instagram hesabının geçici olarak devre dışı bırakıldığını duyurdu. Ekipleri hala hesaplarını kurtarmaya çalışıyor.

Bu arada, şu ana kadar çalınan herhangi bir fon veya kullanıcıların hack nedeniyle mağdur edildiğine dair bir haber yayılmadı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Sandbox fiyatı ise son 24 saatte %1’den fazla değer kaybetti. SAND, haber hazırlanırken ortalama 1.28 dolar fiyattan işlem görüyordu. 24 saatlik işlem hacmi %11 azalarak 274 milyon dolar oldu. Halen 1,64 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip olan SAND, gücünü korumaya çalışıyor.

Kripto Hack’leri Arttı

Kripto para endüstrisi, arka arkaya güvenlik ihlallerinden sonra bu hafta büyük sarsıntılara maruz kaldı. Nomad ve Solana’nın hack’lenmesinden sonra, ZB kripto borsası bilgisayar korsanlarının radarındaydı.

Raporlara göre, saldırı, yaklaşık 3,6 milyon dolarlık fonun çalınmasına yol açtı. İhlalden sonra yaklaşık 2224 ETH ele geçirildi. Daha önce, Hacker’lar Nomad protokolüne saldırmaya devam etti ve yaklaşık 190 milyon dolar çaldı. Bu sürece dahil olan 41’den fazla adres tespit edildi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.