Kasım 18, 2023

Binance Borsasındaki Altcoin Bu Haberin Ardından Resmen Çakıldı: Neler Oldu?

OpenAI yönetim kurulu Cuma günü sürpriz bir şekilde, şirketin kurucu ortağı ve CEO’su Sam Altman’ın görevinden derhal alınmasını da içeren liderlik değişikliklerini açıkladı. Haberin WLD ‘nin fiyat hareketleri üzerinde dramatik bir etkisi oldu. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere varlık saatler içinde hızlı bir şekilde düştü.

  • Yönetim kurulunun Cuma günkü yazısında, firmanın baş teknoloji sorumlusu Mira Murati’nin Altman’ın görevini “derhal geçerli olmak üzere” geçici CEO olarak üstleneceği belirtiliyor.

“Beş yıldır OpenAI’nin liderlik ekibinin bir üyesi olan Mira, OpenAI’nin küresel bir yapay zeka liderine dönüşmesinde kritik bir rol oynadı. Şirketin değerleri, operasyonları ve iş anlayışına benzersiz bir beceri seti getiriyor ve halihazırda şirketin araştırma, ürün ve güvenlik işlevlerine liderlik ediyor.”

  • Yazıda, Altman’ın yönetim kuruluyla iletişiminde tutarlı olmadığı ve bunun da yönetim kurulunun “sorumluluklarını yerine getirmesini engellediği” iddia ediliyordu. Bu nedenle kurul, Altman’ın artık şirketi yönetmeye uygun olmadığı sonucuna vardı.

“İlerlerken yeni bir liderliğin gerekli olduğuna inanıyoruz. Şirketin araştırma, ürün ve güvenlik fonksiyonlarının lideri olarak Mira, geçici CEO rolüne adım atmak için son derece nitelikli. Bu geçiş döneminde OpenAI’ye liderlik etme becerisine son derece güveniyoruz.”

  • “İlerlerken yeni bir liderliğin gerekli olduğuna inanıyoruz. Şirketin araştırma, ürün ve güvenlik fonksiyonlarının lideri olarak Mira, geçici CEO rolüne adım atmak için son derece nitelikli. Bu geçiş döneminde OpenAI‘ye liderlik etme becerisine son derece güveniyoruz.”

WLD

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.