Başarılı Trade Botu Portföyünü Paylaştı: Liste Şaşırtıcı!

Piyasalardaki eğilimleri doğru bir şekilde tahmin etmesiyle tanınan bir Real Vision Bot, kripto para piyasasının bir düşüş trendinden kurtulmaya çalıştığı şu günlerde yeni portföyünü paylaştı.

Real Vision Bot, her ticaret haftasında “hive mind” adı verilen bir konsesüsü kullanılarak oluşturulan algoritmik portföy değerlendirmelerini paylaşmak için birtakım anketler yayınlıyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, trade botu tarafından paylaşılan son verilerde ise trader’ların risk alma oranının önceki haftaya kıyasla önemli bir ölçüde azaldığı görülüyor. Piyasada yer alan birçok yatırımcı, Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere 11 farklı altcoin’e ağırlık verdiklerini de paylaştı.

Portföyün ilk sırasında yer alan kripto varlık stabilcoin’lerden US Dollar Coin (USDC) olurdu ve geçtiğimiz haftaki %20’lik payını %33’e yükseltti.

Listenin ikinci sırasını ise %22 pay ile dört kripto varlığı işgal etti. Bu kripto varlıklar Ethereum ve Bitcoin’in yanı sıra, Binance’in yerel token’ı BNB, ve fan token ağı Chiliz (CHZ) oldu.

“Real Vision Bot’un yürüttü kripto anketinin son sonuçları açık bir şekilde riskten kaçınma modunun aktif olduğunu ortaya koydu. Bunu en net şekilde gösteren veri ise riskli varlıklara olan payın azaltımış olup, stabilcoin USDC’ye olan payın arttırılması.”

Real Vision Bot

Altıncı sırada ise %20 artışla, merkezi olmayan uygulama oluşturma protokolü Hedera Hashgraph (HBAR) ve Katman-2 ölçeklendirme çözümü Polygon (MATIC) yer aldı.

Decentraland (MANA), Cosmos (ATOM), Enjin Coin (ENJ) ve Solana (SOL) ise %11 pay ile listede önemli bir alanı oluşturdu ve mevcut risklere rağmen belirli bir payı korumayı başardı.

%10 pay alan son altcoin’ler ise FTX Token (FTT) ve Quant Network (QNT) oldu. Bu altcoin çifti de belirli bir oranda payını korumaya devam ederken yatırımcıların riskten kaçınma eğilimini gösterdi.

Ankete göre kripto para borsalarındaki portföy dağılımı %23,4 ile USDC tarafından yönetiliyor, bunu %18,8 ile Polygon, %15,6 ile Binance ve Chiliz, %9,38 ile Cosmos, Hedera Hashgraph ve son olarak %7,81 ile FTX Token takip ediyor.

Verilere dayalı olarak bir portföy de paylaşan trade bot, MATIC’e %27,9 pay ayırarak onu en üst sıraya yerleştirirken, %22,6 ile BNB ve CHZ, %14,8 ile ATOM’u portföyüne dahil etti. QNT, BTC, ETH, merkezi olmayan depolama ağı Filecoin (FIL) ve borç verme ve ödünç alma protokolü Aave (AAVE) dahil olmak üzere % 1,5 ile % 3,5 arasında beş dijital varlık daha portföyde yer kapmayı başardı.

Bot portfoyü

Real Vision Bot, nicel analist ve riskten korunma fonu CEO’su Moritz Seibert ve istatistikçi Moritz Heiden tarafından ortaklaşa geliştirilen bir trade botu.

Real Vision kurucusu ve makro ekonomi uzmanı Raoul Pal, botun tarihi performansını “şaşırtıcı” olarak nitelendirdi ve piyasadaki en iyi 20 kripto varlığının toplamından %20 daha fazla performans gösterdiğini söyledi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.