Balinalar Yakımı %260 Artan Meme Coin’i Satıyor! Milyarlık Satış!

  • Büyük bir yakım izleme platformunun verilerine göre, popüler bir meme kripto para biriminde yakım oranı bugün önemli ölçüde arttı; bu artışı takiben anonim bir balina 368 milyarlık meme coin satışı gerçekleştirdi.

Aktif olarak SHIB yakımı gerçekleştiren ve Shiba Inu topluluğunu tarafından yakılan SHIB token miktarınının takip edilebileceği bir izleme platformu olan olan Shibburn web sitesi tarafından paylaşılan verilere göre son 24 saat içinde Shiba Inu’nun genel yakım oranının yaklaşık yüzde 260’lık bir artış yaşadı.

Yakım oranı yüzde 260 arttı

Aynı zamanda, yine aynı platformun son tweet’ine göre, son 24 saat içinde, SHIB’in kalıcı olarak kilitlendiği ve harcanamadığı veya başka bir şekilde geri çekilemediği “inferno” cüzdanlarına toplam 58.173.918 meme coin gönderildi. Bu miktarda Shiba Inu’yu yakmak için SHIB ordusu on transfer gerçekleştirdi.

SHIB’in ölü cüzdanlara yaptığı bu transferler, dolaşımdaki SHIB arzını azaltmak ve onu daha kıt bir varlık haline getirmek amacıyla topluluk tarafından uzun bir süredir düzenli olarak gerçekleştiriliyor. Teoride bu hamlenin gelecekte SHIB fiyatını yükseltmesi bekleniyor. Ancak şimdiye kadar dolaşımdaki arzın kabaca yarısı yakılmasına rağmen, fiyat hala etkilenmiş değil.

shib

Gizemli balina 368 milyar SHIB sattı

Bunun yanı sıra, kimi yatırımcı SHIB’i yakarak ileride fiyatı pozitif etkilemeye çalışırken, kimisi ise SHIB’i satarak oldukça cömert kazançlar elde etmeye devam ediyor. @shibaplay_ isimli Twitter kullanıcısı tarafından bildirildiği üzere, gizemli bir cüzdan toplam 367.551.968.153 Shiba Inu’yu yakın zamanda elden çıkardı. Etherscan’a göre işlem yedi saatten biraz daha uzun bir süre önce gerçekleşti.

Kripto para birimi, görünüşe göre satılmak üzere Gate.io borsasına gönderildi. Bu SHIB zulası, yazım sırasında 4.759.797 dolar değerinde.

SHIB holder sayısı yeni ATH’ye ulaştı

Elinde SHIB tutan cüzdan sayısı, aralarına son dört günde yaklaşık 3.500 cüzdan ekleyerek WhaleStats’ın bugünkü verilerine göre mevcut SHIB holder’larının sayısının 1.220.124’e ulaştığı.

Bütün bunlar rağmane son zamanlarda adını sıklıkla duyduğumuz Baby Doge Coin (BabyDoge) ise 1.613.902 holder ile Shiba Inu’nun önünde olmaya devam ediyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Utoday


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.