Avrupa Uzay Ajansı’ndan Blockchain Hibesi

Avrupa Uzay Ajansı Blockchain Uydu Cüzdanı İçin 60 Bin Euro Hibe Verdi

Avrupa Uzay Ajansı (ESA), blockchain girişimi SpaceChain’e 60 Bin Euro değerinde hibe verdi. Hibe, uydu bağlantılı çoklu imza cüzdanını ticari olarak geliştirmesi amacıyla verildi.

18 Eylül tarihli paylaşıma göre yeni hibe ESA’nın “Teşvik Edici Faaliyetler” fonundan sağlandı. SpaceChain’in projesi başarılı olduğu takdirde, önümüzdeki dönemde ESA’nın İş Uygulamaları ve Uzay Çözümleri’nden de ek finansman alabilecek.

SpaceChain, 2017’den bu yana açık kaynaklı, blockchain tabanlı bir uydu ağı projesi üzerinde çalışıyor. Açık kaynaklı işletim sistemini geliştirilmiş durumda. Bununla birlikte SpaceChain şimdiden iki blockchain düğümünün uzayda uçuş denemesini tamamladı. Proje, oluşturulan hibe sayesinde çoklu imza uydu cüzdanını ticari olarak geliştirme imkanına sahip olacak. SpaceChain kurucu ortağı ve CEO’su Zee Zheng konuyla ilgili açıklamada bulundu:

“Fintech sektörü, dijital paraların depolanması ve aktarılması konularında düşük güvenlik seviyesine sahip ve bu da geleneksel bankacılık sektörü ile aynı seviyede profesyonellik ve güven elde etmesini engelliyor.”

SpaceChain’in Deimos Space UK ile iş içinde olacağı bildirildi. İş birliğinde amaç uçuş sistemleri, yer bölüm sistemleri, uzayda durumsal farkındalık ve uydu navigasyonu konularında firmanın sahip olduğu uzmanlıklardan yararlanmak.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.