Avrupa Uzay Ajansı’ndan Blockchain Hibesi

0

Avrupa Uzay Ajansı Blockchain Uydu Cüzdanı İçin 60 Bin Euro Hibe Verdi

Avrupa Uzay Ajansı (ESA), blockchain girişimi SpaceChain’e 60 Bin Euro değerinde hibe verdi. Hibe, uydu bağlantılı çoklu imza cüzdanını ticari olarak geliştirmesi amacıyla verildi.

18 Eylül tarihli paylaşıma göre yeni hibe ESA’nın “Teşvik Edici Faaliyetler” fonundan sağlandı. SpaceChain’in projesi başarılı olduğu takdirde, önümüzdeki dönemde ESA’nın İş Uygulamaları ve Uzay Çözümleri’nden de ek finansman alabilecek.

SpaceChain, 2017’den bu yana açık kaynaklı, blockchain tabanlı bir uydu ağı projesi üzerinde çalışıyor. Açık kaynaklı işletim sistemini geliştirilmiş durumda. Bununla birlikte SpaceChain şimdiden iki blockchain düğümünün uzayda uçuş denemesini tamamladı. Proje, oluşturulan hibe sayesinde çoklu imza uydu cüzdanını ticari olarak geliştirme imkanına sahip olacak. SpaceChain kurucu ortağı ve CEO’su Zee Zheng konuyla ilgili açıklamada bulundu:

“Fintech sektörü, dijital paraların depolanması ve aktarılması konularında düşük güvenlik seviyesine sahip ve bu da geleneksel bankacılık sektörü ile aynı seviyede profesyonellik ve güven elde etmesini engelliyor.”

SpaceChain’in Deimos Space UK ile iş içinde olacağı bildirildi. İş birliğinde amaç uçuş sistemleri, yer bölüm sistemleri, uzayda durumsal farkındalık ve uydu navigasyonu konularında firmanın sahip olduğu uzmanlıklardan yararlanmak.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın