Kasım 18, 2023

Attığı Tweetler İle Olay Yaratan Elon Musk Bu Defa XRP Topluluğunun Radarında: İşte Nedeni!

Teknoloji devi Elon Musk, büyük şirketlerinden biri olan SpaceX ile ilgili bir duyuru yapmak üzere X sosyal medya platformuna (eski adıyla Twitter) girdi. Ancak bu kez konu yıldız gemilerinin fırlatılması değil, uzay ile ilgiliydi. Musk, daha fazla Starlink’in Dünya yörüngesine ulaştığını tweetledi. Bu konuda ilk yorum yapan birkaç XRP temalı hesap oldu.

Twitter’ın X olarak yeniden markalaşmasının başlangıcından bu yana, XRP hayranları X logosunun en sevdikleri kripto para birimi XRP’nin logosuyla çarpıcı benzerliğine dikkat çekiyor ve Musk’ın tweetlerinin altına çok sayıda başka yorum bırakıyorlar.

Bu kez, Musk’ın X mesajını yansıtarak, “Daha fazla XRP yörüngeye ulaşıyor” ve “$XRP kalkıştan sonra yörüngeye ulaşmak üzere!” yazdılar ve başka olumlu yorumlar bıraktılar. Musk her zaman olduğu gibi cevap vermedi.

Kriptoda en sevdiği bahis, 2013 yılında piyasaya sürülen Bitcoin’in bir parodisi olan ve BTC ile aynı iş kanıtı konsensüs algoritması üzerinde çalışan orijinal köpek temalı kripto para birimi DOGE olmaya devam ediyor.

Son zamanlarda XRP topluluğunun üyeleri Elon Musk’ın tweet’lerinin altındaki yorumlara sık sık konuk oldular. Görünüşe göre X patronunun dikkatini Ripple’a bağlı coin’e çekmek için mücadele ediyorlar. Ancak Musk hala yalnızca Dogecoin ve bazen de memlere uyan daha küçük altcoinler hakkında paylaşımlar yapıyor.

Musk birkaç kez yapay zeka odaklı dijital para birimleri hakkında da memler yayınladı. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere attığı tweetler genellikle bu coinlerin fiyatlarında ani ama kısa süreli artışlara yol açıyor.

Kaynak : u.today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.