Ocak 26, 2022

ARK Investment’en İddialı Tahmin, Bitcoin (BTC) 2030 Yılında “Çılgın Seviyeye” Ulaşacak!

ARK Investment Management yönetiminin gözdelerinden birisi olan Cathie Wood, Bitcoin fiyatının 2030 yılına kadar 1 milyon doları aşmasını bekliyor. Wood’a göre Bitcoin (BTC) dünya çapında benimsenme açısından hala çok erken bir aşamada.

Geçtiğimiz Salı günü analist Yassine Elmandjra’nın Bitcoin’in piyasa değerinin şu anda küresel varlıkların küçük bir yüzdesi olduğunu yazdığı “Büyük Fikirler 2022” görünüm raporunu yayınlandı. Rapora göre BTC, daha çok ülke tarafından ‘yasal olarak’ tanındıkça değerini daha da fazla arttıracak.

Bitcoin’i İtecek Güç!

ARK Investment Management’ın Bitcoin tahminine göre, BTC dünya çapında bir yerleşim ağı olarak pazar payı kazanmaya devam ediyor. ARK’nın çalışmasına göre, Bitcoin’in kümülatif transfer hacmi 2021’de %463 arttı ve yıllık ödeme hacmi Visa’nın yıllık ödeme hacmini geride bıraktı.

Bitcoin’in ölçeklenmesine Taproot güncellemesi ve Lightning Network gibi teknolojik gelişmeler yardımcı olabilir. ARK’a göre, Bitcoin’in kurumsal mülkiyeti de büyümeye devam edecek.

Bir dizi borsada işlem gören fonun aktif olarak yöneten ARK, 2014 yılında Cathie Wood tarafından kuruldu. Wood’un bu tür  çılgın Bitcoin (BTC) tahminleri yeni değil. Cathie Wood, geçen yıl, Bitcoin’in 2026 yılına kadar 500.000 dolara ulaşacağını tahmin etmişti.

Bitcoin’in yükselişi kripto topluluğu tarafından memnuniyetle karşılansa da, BTC’deki bir artış şüphesiz diğer coin’lerin fiyatlarında da artışa yol açacağından Wood’un sözlerine biraz temkinli yaklaşmak gerekiyor. ARK’nın Bitcoin pompalamasından kazanacağı çok şey var ve sözleri kesinlikle piyasayı kendi lehlerine zorlamak olabilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : watcher.guru


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.