Kasım 20, 2023

Arjantin Seçimi, Bitcoin Fiyatını Uçurdu: Yeni Başkan Milei’nin Radikal Duruşu Kripto Piyasasını Etkiledi!

Verileri göre, kripto para piyasası Bitcoin ‘in (BTC) bugün erken saatlerde 37.000 dolar seviyesini geri almasıyla önemli bir yükselişe tanık oldu. Analistler bu son yükselişi, Bitcoin yanlısı bir aday olan aşırı sağcı özgürlükçü Javier Milei’nin galip geldiği Arjantin başkanlık seçimlerinin sonucuna bağlıyor.

Siyasi Katalizör

Javier Milei’nin Arjantin’in başkanı olarak seçilmesi kripto para dünyasında dalgalanmalara yol açtı. Alışılmışın dışındaki ekonomik görüşleri ve Arjantin merkez bankasının lağvedilmesi de dahil olmak üzere radikal önerileriyle tanınan Milei, Bitcoin’in sesli bir destekçisi olmuştur. Sergio Massa’ya karşı önemli bir farkla kazandığı zafer, ülkenin yükselen enflasyon ve kriz ortamında ekonomik değişim arzusunu gösteriyor. Bir finans analisti olan Holger Zschaepitz, seçim sonuçlarının ardından BTC fiyatında önemli bir sıçrama yaşandığını kaydetti.

Bazı kripto para meraklıları, gelecekte kripto para endüstrisi için potansiyel olarak daha elverişli politikalar anlamına gelebileceğinden, G-20 ülkesinde Bitcoin yanlısı bir devlet başkanına sahip olmanın önemini vurguladı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere ekonomik istikrarsızlıkla boğuşan Arjantin’de, enflasyona karşı bir önlem olarak kripto paralara yönelik iştahın arttığı görülüyor. Milei’nin iktidara gelişi potansiyel bir dönüm noktası olarak algılanıyor ve yönetiminin daha Bitcoin dostu bir ortamı teşvik etmesi bekleniyor. Bu duygu yatırımcı güvenini destekledi. Arjantin halihazırda gezegendeki en BTC dostu ülkelerden biri. Yine de Milei’nin liderliğinde kripto para birimlerinin finansal sistemine daha fazla benimsenmesi ve entegrasyonu görülebilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.