Nisan 24, 2022

ApeCoin (APE) Teknik Analizi: Fiyat, 20 Dolara Çıkabilir mi?

Bitcoin (BTC), 42.800 dolar seviyelerinde güçlü satış baskısı ile karşı karşıya kaldı ve kripto pazarında bir korku dalgası yarattı. CoinMarketCap’te piyasa değerine göre 30. sırada yer alan ApeCoin (APE) için durum tam tersiydi. ApeCoin’de yoğun talep vardı ve boğalar ivmesini koruyabiliyordu. Peki ApeCoin fiyatı ne kadar yükselebilir?

ApeCoin 12 Saatlik Grafik

apecoin analiz

ApeCoin daha geniş zaman diliminde de piyasa yapısında güçlü bir şekilde yükseliş gösterdi. 15,56 dolardaki eski zirveler son birkaç gün içinde kırıldı ve aynı zamanda fiyat geçen ay daha yüksek dipler oluşturdu.

Fiyat 9,5 ile 15,3 dolar (gri) arasında bir aralık oluşturdu ve fiyat aralığın yükseklerini geçerek 14,5 dolarlık desteği de yeniden test etti. Bu durum, daha yükseklerin oldukça yakın olduğunu gösterdi.

ApeCoin fiyatının 9,5 dolardan 15,56 dolara doğru hareketi, Fibonacci düzeltme ve uzatma seviyeleri (sarı) kullanılarak, %27,2 ve %61,8 uzatma seviyeleri 17,22 dolar ve 19,32 dolar olarak işaretlendi. APE boğalarının fiyatları bu seviyelere ve muhtemelen daha da yükseğe çekebilir.

ape analiz

12 saatlik grafikteki RSI, 75.19’luk seviyede yer alıyor ve APE’nin 16,72 dolardan 14,28 dolara geri çekilmesiyle 60’ın hemen altına düştü. Fiyat tekrar yükselmeye çalıştığından, önümüzdeki birkaç işlem seansında RSI yapamazken fiyatın daha da yükselme şansı var.

Bu, APE’nin fiyat ve momentum arasında düşüş eğilimi gösterdiğini görebilir ve ApeCoin için başka bir geri çekilme görebilir.

Müthiş Osilatör, momentumun boğalarda kaldığını göstermek için sıfır çizgisinin oldukça üzerinde yer alıyordu. OBV de geçen ay yükseliş trendindeydi ve alıcılardan istikrarlı talep görmeye devam ediyordu.

Sonuç olarak göstergeler, geçtiğimiz hafta APE’nin yükselen fiyatlarının arkasında güçlü bir yükseliş momentumu ve iyi talep olduğunu gösterdi. Bir düşüş ayrışmasının gerçekleşme şansı olsa da, APE’nin 19-20 dolar bölgesine doğru yükselmesi hala muhtemel görünüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : AMB Crypto


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.