Aralık 28, 2021

Anthony Pompliano: Bitcoin’in Volatilitesi Yanlış Şekilde Değerlendiriliyor

Ünlü bir Bitcoin (BTC) savunucusu olan Anthony Pompliano, birçok insanın BTC’nin volatilitesini yanlış şekilde değerlendirdiğine inanıyor. Bunu yakın tarihli bir röportaj sırasında söyledi ve BTC’nin volatilitesinin yanlış algısının yaygın dolar baskısından kaynaklandığını da sözlerine ekledi.

Pompliano, BTC‘yi ölçmek için doları kullanmanın, amiral gemisi kripto para biriminin değerini belirlemeye çalışmanın hatalı bir yolu olduğuna inanıyor. Bunu, CNBC Squawk Box’tan Joe Kernen’in bir sorusuna yanıt olarak söyledi.

Kernen, Pompliano’ya BTC yatırımcılarının, ödemeler gibi uygulamalarda BTC için istikrar isteyip istemediğini sordu. Pompliano, BTC’nin değerinin BTC’ye karşı ölçülmesi gerektiğini söyledi. Ünlü isim, BTC’nin değerini ölçmek için doları kullanmanın neden hatalı bir formül olduğunu açıklayarak, şunları söyledi:

Doların kendisi de aşırı volatil. Bunu düşünmüyoruz çünkü etrafımızdaki tüm mal ve hizmetler dolar cinsinden fiyatlandırılıyor.” 

Federal Rezerv’in son 18 ila 24 ay boyunca dolaşımdaki doların %40’ını bastığını düşündükten sonra bu yöntemin daha az etkili olduğunu ekledi. Ona göre bu hızlı banknot basımı, doların COVID pandemisinin başlangıcından bu yana inanılmaz bir oranda değer kaybettiği anlamına geliyor.

Bir rapora göre, Fed mevcut doların %80’ini son 22 ayda bastı. Bu bilgi, doların değerini Pompliano’nun tahminlerinden daha hızlı kaybettiği anlamına geliyor.

BTC’nin volatilitesi ne kötü ne de iyi

Bununla birlikte, BTC’nin dolar ile karşılaştırıldığında oldukça volatil olduğunu itiraf etti. Ancak BTC piyasasındaki volatilitenin ne iyi ne de kötü olduğunu iddia etti. Ona göre, insanlar pozisyonlarına bağlı olarak BTC’nin volatilitesini ya beğenir ya da beğenmez.

Volatilite iyi ya da kötü değil, değil mi? Temel olarak, volatilite yalnızca aleyhinize olduğunda kötüdür, bu nedenle bir varlığı uzun süre tutarsanız ve düşerse volatiliteyi sevmezsiniz, bir varlıkta long pozisyondaysanız ve yükselirse volatiliteyi seversiniz.”

Kaynak : Invezz


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.