Ocak 2, 2022

Anthony Pompliano, 2022 İçin Kripto Görünümünü Açıkladı – BTC Bu Şaşırtıcı Göstergeyle İlişkili Olabilir

Bitcoin boğası Anthony Pompliano, 2022’de daha yüksek faiz oranlarının BTC’nin fiyatı üzerinde başlangıçta birçok analistin varsaydığından farklı bir etkisi olabileceğini düşünüyor.

Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Pompliano, CNBC’de katıldığı yeni bir röportajda, BTC’nin potansiyel olarak şaşırtıcı bir göstergeyle ilişkilendirilebileceğini belirtti.

“Şu anda izlediğim diğer şey (henüz yeterli veriye sahip olduğumuzu düşünmüyorum), ancak son birkaç haftadır, Bitcoin (BTC) fiyatının gerçekten ABD 10 yıllık Hazine getirisini takip ettiği meselesiydi, bunu birkaç farklı analistten de duydum.”

Tüccarlar, yatırımcı duyarlılığını ve risk iştahını ölçmek için 10 yıllık Hazine getirisinin performansını takip ediyor.

Yükselen bir getiri, yatırımcıların daha yüksek getiri sağlayan riskli varlıkları tercih etmesi nedeniyle piyasa güvenini gösterir. Öte yandan, düşen bir getiri, yatırımcılar sermayelerini korumak için Hazine bonolarına kaçarken piyasanın dikkatli olduğunu gösterir.

Federal Rezerv yetkilileri, geçtiğimiz günlerde enflasyonla mücadele amacıyla varlık alımlarını azaltmayı ve gelecek yıl faiz oranlarını artırmayı planladıklarını belirterek şahinleşti.

Pompliano, 10 yıllık Hazine getirisi ile Bitcoin arasındaki korelasyon doğruysa, böyle bir politikanın Bitcoin için aslında yükseliş olabileceğini belirtiyor.

“Yani şimdi, faiz oranları yükseldikçe, risk varlıklarının çoğunun gerçekten satıldığını görmemiz gerektiğini düşünürsünüz, değil mi? ’99 Dot Com Bubble’a kadar geri giderseniz, birçok insan bu balonu patlatmak için faiz oranlarının kilit bir faktör olduğuna işaret eder. Ancak Bitcoin gerçekten [10 Yıllık Hazine Getirisi] ile birlikte ticaret yapacaksa – yine daha fazla veriye ihtiyacımız var – bu doğruysa, çılgın bir şekilde, faiz oranlarını yükseltmek Bitcoin için yükseliş olabilir.”

Pompliano, geçmişteki bazı tahminlerinin gerçekleşmediğini de belirtti. 2019’da, Bitcoin‘in 2021’in sonunda 100.000 dolara ulaşacağını tahmin etti, (analist bu rakamın Mayıs 2020’deki en son yarılanmadan yaklaşık 18 ay sonra olmasına dayanarak bu tahminini yapmıştı).

“Yine de izlediğim şeylerden biri, 18 aylık zaman diliminin kapalı olabileceği. Aslında, daha önce gördüğümüz 18 aylık olanlardan ziyade şimdi daha uzun boğa piyasaları görüyor olabiliriz. Zaman gösterecek. Önemini sonradan anlayacağımız şey bu konuda 20/20 olacaktır. Ama bence bu izlenmesi gereken bir şey.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.