Analiste Göre Kripto Piyasalarında Ayı Sezonu Yeni Başlıyor – İşte Nedeni

Yakından takip edilen analist Nicholas Merten, Bitcoin (BTC) ve kripto pazarlarının uzun bir ayı döngüsünün başlangıcında olduğunu düşünüyor.

DataDash sunucusu yeni bir videoda, 515.000 YouTube abonesine, diğer piyasaların zaten elverişsiz bir makro ortamın ortaya çıktığının sinyallerini vermeye başladığını ve bu durumun doğal olarak dijital varlıklar üzerinde baskı oluşturacağını söyledi.

“Emtialar yeniden yükselmeye başlıyor, dolar endeksi yükselmeye başlıyor ve bunun üzerine tahvil piyasası faiz oranlarındaki sürekli artışlarla birlikte fiyatlanmaya başlıyor. Hisse senedi piyasaları bir peri masalında yaşıyordu ve gerçekte piyasalar enflasyon oranı nedeniyle boğa piyasasını sürdürmeye hazır değil.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, öte yandan Merten Bitcoin ve belki de Ethereum (ETH) için kısa vadeli bir sıçramanın da mümkün olduğunu ekliyor. Analiste göre böyle bir durumda, bu ayın başlarında gördüğümüz yüksek fiyatlar, BTC ve ETH’yi daha düşük seviyelere ve daha uzun bir ayı piyasasına iten dirence dönüşebilir.

“Kısa vadede Bitcoin ve Ethereum için potansiyel olarak [24.000 dolar] üzerine çıkıp çıkamayacağımızı görmek ve bu aralıkları direnç olarak kullanmaya başlamak için 4 saatlik zaman dilimlerinde bir toparlanma yaşarsak şaşırmam.

Bu, söz konusu aralıktan burada kısa vadeli bir toparlanma elde edebileceğimizi göz ardı etmememiz gerektiğini gösteriyor, ancak bu aralıkta geri döneceğinizi sanmıyorum çocuklar. Son birkaç haftadakinden daha iyi olacağını düşünmüyorum, ta ki çok daha uzun bir süreye ve olumsuz yönde çok daha fazla düzeltmeye kadar.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : the daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.