Ocak 16, 2023

Analist Tercihim Bitcoin Dedi: Altcoin’ler için Bu Tarihi Bekleyin!

Kripto para dünyasının popüler analistlerinden Benjamin Cowen, altcoin fiyatlarının yükselmesine rağmen Bitcoin konusunda oldukça iyimser. Cowen, yaşanan her şeye rağmen en iyi seçimin BTC olduğu konusunda ısrarcı.

YouTube kanalında yeni bir video yayınlayan Benjamin Cowen, 780.000’den fazla takipçisine altcoin piyasasının hala riskli olduğunu belirtti. Analiste göre altcoin fiyatları artsa da Bitcoin Hakimiyet endeksi (BTC.D) yükseleceğine inanıyor.

BTC.D grafiği, toplam kripto piyasası kapitalizasyonunun yüzde kaçının Bitcoin’e ait olduğunu belirten bir endeks. Yükselen BTC hakimiyeti, Bitcoin’in diğer kripto paralardan daha hızlı yükseldiğini ortaya koyar. Bu da sonuç olarak altcoinlerin değer kaybetmesi anlamına gelir. Düşüş senaryosunda, yükselen BTC Hakimiyeti altcoinlerin BTC’den daha hızlı düştüğünü gösterir.

11 Altcoin için Hafta Hızlı Başlıyor: İşte Olacaklar

“Bitcoin yükselse de yükselmese de hakimiyeti artacaktır. Tahminime göre yükselişler veya düşüşler bu hakimiyeti etkilemeyecek. 2022’de başladığımızdan beri, altcoinlerin BTC’ye kıyasla riske almaya değmeyeceğini söyledim… Henüz riske değeceklerini düşünmüyorum ama bu, bazılarının USD çiftlerinde dibe vurmadığı anlamına gelmiyor.”

Bitcoin Düzenleyicilerin Dikkatini Pek Çekmiyor

Bitcoin fiyat tahmini

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Cowen, Bitcoin hakimiyet grafiğine ek olarak düzenleyicilerin BTC’ye daha az odaklanacağını belirtti. Bu durum sonuç olarak daha fazla yatırımcıyı teşvik edecektir.

Öte yandan analist, altcoin‘lerin 2024’ün başında veya bu yılın sonunda gelişmeye başlayabileceğinin de altını çizdi.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?