Ocak 16, 2023

Bitcoin Kritik Kırılmayı 381 Gün Sonra Yaptı: Sırada Ne Var?

Bitcoin (BTC), geçtiğimiz hafta büyük bir çıkış yakaladı ve piyasalarda hareketliliği başlattı. BTC, tetiklediği ralliyle birlikte 200 günlük hareketli ortalamasını (DMA, 19.500 dolar) aşmayı başardı.

On-chain verilere göre Bitcoin önceki döngüleriyle oldukça uyumlu hareketli ediyor. 2019-19 ayı piyasası sırasında BTC 386 gün boyunca 200 DMA’nın altına işlem gördü. Güncel verilere göre benzeri eğilim 381 gün sürdü ve hemen ardından kırılmayı başardı.

Bitcoin teknik analiz

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin 2023’ün başından bu yana üst üste 12 gün boyunca güçlü bir fiyat artışı kaydetti. Bununla birlikte, bunun oluşumu son sekiz hafta boyunca küçük balina adreslerinin birikmesiyle gerçekleşti. Santiment ise konuya ilişkin şu yorumu yaptı.

Analist Tercihim Bitcoin Dedi: Altcoin'ler için Bu Tarihi Bekleyin!

“2023’teki bu kırılmanın habercisi olan birçok etmenden birisi de 100 ile 1000 BTC tutan adreslerin hızlı bir şekilde artması oldu. Fiyat artışları genelde balinaların Bitcoin birikimi ile ortaya çıkar. BTC, bir haftada %26 artış kaydetti.”

Bitcoin küçük balinalar

BTC Kısa Vadeli Yatırımcıların Yüzünü Güldürüyor

On-chain veri sağlayıcısı Glassnode, Bitcoin kısa vadeli yatırımcıların Nisan 2022’den sonra 14 Ocak’ta en fazla kar ettikleri dönem olduğunu tespit etti. Kârlı bir STH-SOPR verisi, elde edilen kârları absorbe etmek için yeterli talep olduğuna işaret ediyor. SOPR’nin ~1,0 seviyesine yeniden test edilmesi, bu ralliyi 2022’deki önceki kırılma girişimlerinden ayıracaktır.

Bitcoin fiyat tahmini

Glassnode konuya ilişkin şu yorumu yaptı:

“Önceki üç kırılmanın hepsinde, kârdaki STH arzı varlıklarının %50’sinin üzerine ulaştı. Mevcut fiyat rallisine yanıt olarak, yakın zamanda edinilen tüm $BTC’lerin %70,5’inden fazlası kar etti. Bu da son aylarda büyük hacimli coinlerin el değiştirdiğinin habercisi”.

Bu durum, küresel makrolar tarafından desteklenmesi halinde Bitcoin’nin kazançlarının habercisi. Wall Street endekslerinin bu hafta nasıl bir performans göstereceğini oldukça önemli. Sonuç olarak bu da bir sonraki fiyat yönüne dair ipucu verebilir.

Kaynak : CoinGape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?