Nisan 20, 2022

Analist Plan B: Bitcoin Yatırımcıları İçin Büyük Fırsat Sunuyor!

Takma adlı kripto analisti Plan B, bir siyah kuğu olayı (finansal piyasalarda sürpriz, önemli etki yaratan ve rasyonel analizle açıklanamayan olay) hariç, tüm göstergelerin önümüzdeki aylarda Bitcoin (BTC) için parlak bir geleceğe işaret ettiğini söylüyor.

Analist, Blockware Intelligence’e verdiği bir YouTube röportajında, sayısız Bitcoin metriğinin neden bu kadar olumlu göründüğüne dair düşüncelerini açıkladı.

“Bir moonboy (bir varlığın aya doğru fırlatılan bir uzay roketi gibi fiyatının artacağını düşünen yatırımcı) olarak adlandırılma riskine rağmen, temel olarak, stoktan akışa [S2F] modeli veya on-chain veriler, gerçekleşen piyasa değeri (Realized Cap) veya diğer metrikler […], Bitcoin’e açılan ülke sayısı gibi tüm sinyaller. Her şey olumlu.” 

Plan B, geleneksel olarak emtia piyasalarında kullanılan ve bir varlığın arzını, üretildiği oran ile Bitcoin’i karşılaştıran stok akış (S2F) modelinin uygulayıcısı olarak bilinir. Bitcoin son zamanlarda Plan B’nin S2F modeline göre düşük performans gösterirken, analist, amiral gemisi kripto için hala büyük rallilerin olduğunu düşünüyor.

bitcoin

Trader, BTC’nin bir sonraki rallisini sona erdirebilecek beklenmedik gelişmeler olabileceğini düşünse de, potansiyel ralli sinyali için önemli bir metriği takip ettiğini söylüyor.

“Elbette siyah bir kuğu olabilir. Tabii ki, geçmişte görmediğimiz veya gerçek bir siyah kuğu olayı tarzında bir şey olabilir ama volatilite düşük, vadeli işlem primi düşük. Bunu yakından izliyorum.” 

Plan B, şu anda Bitcoin yatırımcılarının çantalarını doldurmaları için ideal bir fırsat olduğuna inandığını söyleyerek sözlerini sonlandırdı.

“Uykudaki kripto paralar, kârda olan insanlar, zararda olan insanlar, siyah bir kuğu olmadıkça, bunun Bitcoin tarihinde gördüğümüz en iyi satın alma fırsatlarından biri olduğundan başka bir senaryo hayal edemiyorum. 

2016, 2011, 2013 veya 2012’nin başlangıcıyla bile uyumlu. Boğa koşusunun başlangıcı.

Kulağa moonboy gibi geldiğini biliyorum ama ben olaya böyle bakıyorum.” 

Mart ayında, trader, Bitcoin için bu yıl bir ara 300.000 dolara yaklaşabileceği bir senaryo sundu.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.