Ana Sayfa Analizler Altcoinlerde Haftalık Fiyat Tahmini: Stellar (XLM) ve Bitcoin Cash (BCH)

Altcoinlerde Haftalık Fiyat Tahmini: Stellar (XLM) ve Bitcoin Cash (BCH)

0
  • Stellar (XLM) haftalık hareketini boğa desteği almaya yönelik gerçekleştiriyor. Boğalar hareketlenmeye başladı ve fiyat yükselme isteğini yineliyor.
  • Bitcoin Cash ATH sonrası talep yetersizliğiyle boğuşuyor. fiyatın geri çekilmesi sertleşiyor.

Stellar (XLM)

Stellar (XLM) 0,61 dolarlık zirvesinden bu yana boğaların eksikliğini hissediyordu ve gün içerisinde fiyatın yükselmesiyle beraber bir miktar boğa varlığını tekrar hissetti.  Varlık 0,46 dolara kadar anlık düşüş görse de saatlik grafiklerde durumun toparlandığı görülüyor. Stellar 0,47 ve 0,51 dolar bandında bir sıkışma yaşıyor. Özellikle bu sıkışma Bollinger bantlarında daralmaya sebep oldu ve yakın zamanda bir kırılma hareketi söz konusu olabilir.

XLM için bu yükseliş hareketi önemli bir işaret. Bu gösterge fiyatın boğa etkisini tekrar kazanma isteğini gösteriyor. Özellikle günlük grafikte RSI ve MACD verileri yükseliş için fırsat arıyorlardı. Fiyatın bir aralıkta sıkışması ve mumlardaki birbirini baskılayan hareket sıçrama için istekliliğini gösteriyor. RSI verileri saatlik verilerde nötr seviyenin üzerine çıktı.

Kaynak: Tradingview

Ancak günlük verilerde aşırı alım noktasından düşmüştü. SAR verileri de satış baskısını 4 saatlik ve günlük grafiklerde baskılıyor. Bu durum fiyatın bir süre daha fiyatı aralıkta tutulma ihtimalini ve volatilitenin azlığı nedeniyle önümüzdeki günlerde bir kırılma ihtimalini arttırabilir.

Bu boğa hareketi başarılı olursa varlık 0,56 dolarlık kısmi direnç noktasının aşılması için teste çıkabilecektir. Şu an için hareketli ortalama üzerindeki değeri kendisine bir destek yaratıyor ve düşmesi ihtimali 0,41 dolara çekilme ihtimalini arttırır. Haftalık hareket kırılma halinde 0,61 dolarlık yerel zirvenin üzerine çıkarak 0,7 dolara kadar güçlü bir şekilde çıkabilir. Daha sonra boğalar 1 dolarlık psikolojik sınıra doğru hedef belirleyecektir.

Bitcoin Cash (BCH)

Bitcoin Cash (BCH) piyasa değeri sıralamasında bir çok kez farklı altcoin etkileriyle yerinde edilmiş ve bir çok yatırımcının ilgisinden mahrum kalsa da oldukça başarılı bir hareket kazandı. Sadece bu ayın başında 400 dolar sınırında olan BCH kendi rekorunu kırarak geçtiğimiz gün 775 dolara kadar yükseldi. Neredeyse %100 artış yakalayan varlık için düşüş baskıları artabilir.

Saatlik grafiklerde yükselme sinyalleri veren RSI ve MACD günlük ve 4 saatlik grafiklerde olumsuz bir izlenim veriyor. Fiyat için endişelendiren bu durum fiyatın bir kırılmadan şimdilik uzak olduğunu düşündürüyor ve bu durumu daha kritik yapan parametreler CMF ve Dengesel hacim verileri. Bu verilerde talebin ve bağlı olarak hacimlerde bir düşüş görülüyor. Aşırı satım bölgesine giren varlık talebin azalmasıyla sonuçlandı. Bu da fiyatın aşağı kırılmasında etkilidir.

Kaynak: Tradingview

Şimdilik 702 dolarda destek gören varlık bu seviyenin altına inebilir. SAR verileri satışı öngörüyor ve bu durumda bu seviyenin altına tekrar inme baskısı ayılardan gelebilir. 14 günlük verilerde belirlenen 639 dolarlık sınır değerin altına düşen varlık düşüş trendine gire ihtimalini kuvvetlendirebilir. BCH için en önemli problem şu an için hacim ve talep yetersizliği. Boğa hareketinin görülmesi şarttır. Ve haftalık düşüş 655 dolara kadar düşerse yatırım için fırsat doğurabilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

YORUM BULUNMUYOR

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın