Ekim 15, 2022

Altcoin’den Beklenmedik Atak: Bir Haftada %200 Arttı!


Son güncellenme : 15.10.2022 - 22:08

Kripto para piyasası bir süredir düşüş eğilimde işlem görmesine rağmen pek de popüler olmayan bir altcoin olan MDEX (MDX) yalnızca bir hafta içerisinde %200 artış kaydetmeyi başardı.

Kendisini “bileşik DeFi (merkeziyetsiz finans) ekosistemi” olarak tanımlayan MDEX (MDX), haber hazırlanırken yedi gün önce 0,06 dolardan işlem görürken, bugün 0,18 dolardan işlem görüyor ve yalnızca bir haftada kabaca %200 artış kaydetti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Piyasa değerine göre 183. sıradaki kripto varlığı da yalnızca son 24 saatte %44’ten fazla artarak daha dar bir zaman diliminde de iyi performans göstermeyi başardı.

MDEX, bu hafta USDT marjlı bir sürekli ticaret özelliği başlatan, yerel token’ın fiyat artışına katkıda bulunabilecek bir haber olan, merkezi olmayan bir borsa (DEX) işleteceğini duyurmuştu.

MDEX, hem çapraz marj hem de izole marj modunu destekleyen özelliği başlatmak için on-chain türev ticaret platformu ApolloX Finance ile ortaklık kurarak çalışmalarını genişletmişti. DEX’in yerel varlığı MDX‘i kullanan MDEX yatırımcıları, kalıcı işlem ücretlerinde %10 indirim kazanacak.

“MDEX USDT marjlı Sürekli ticaret özelliği, aynı anda hem çapraz pozisyonları hem de izole pozisyonları destekliyor. Kullanıcılar ticaret için çapraz pozisyon modu veya izole pozisyon modu arasında geçiş yapabilir ve mevcut pozisyonları bu geçişten etkilenmeyecek.”

Yeni sürekli alım satım özelliğini kutlamak için MDEX ve ApolloX Finance, 10 Ekim ile 15 Ekim arasında altı gün boyunca devam eden 10.000 dolarlık bir airdrop etkinliği de başlatmıştı.

Bu haftaki büyük kazanımlarına rağmen, MDX Şubat 2021’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 10.11 dolardan %98’den daha fazla düşüş kaydederek işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?