Altcoin’de Milyonlarca Dolar Silindi: İşte Nedeni!

Vadeli işlemler ve opsiyonlar da dahil olmak üzere ortalama değeri 300 milyon dolar olan Ethereum açık pozisyonu yalnızca bir saat içerisinde kapatıldı. >Ethereum Merge tarihine bir haftadan kısa bir süre kalmasıyla birlikte bir rahatlama rallisi yaşanması ise son derece olumlu yorumlandı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, yaşanan tasfiyeler ve stop-loss tetiklenmeleri ise beklenmedik bir seviyede gerçekleşti ve Ethereum cephesinde yaşanan yükseliş sonucu birçok pozisyon kapatıldı. Yaşanan rahatlama rallisi ise Ethereum fiyatında yaşanan kısa süreli panik ve sonrasında fiyatın 1500 dolarlık seviyenin altına düşmesinin hemen ardından geldi. Rahatlama rallisi sonucunda fiyat 1600 dolarlık seviyenin de üzerine sıçradı.

Mevcut fiyat hareketinin doğası, fiyatta sıçramaya neden olabilecek önemli bir olay ortaya çıkmadığı için belirli bir nedene bağlanamadı. Genel olarak, Ethereum, piyasadaki olumsuzluğa rağmen, Birleşme (The Merge) öncesinde bir yükseliş trendinde hareket ediyor gibi görünüyor.

Bitcoin ile karşılaştırıldığında, Ethereum, piyasadaki en büyük ikinci kripto para birimi olarak 2022 dip seviyesinden bu yana 10 kat daha fazla değer kazanarak oldukça iyi bir performans gösteriyor.

Glassnode tarafından paylaşılan son verilere göre, Ethereum türev piyasasındaki açık pozisyon, The Merge güncellemesinin son tarihinin yayınlandığı Temmuz ayında büyük bir artışla 7,6 milyar doları aştı.

Hacmin büyük kısmı Ethereum opsiyon seçeneklerine yansımış durumda. Yatırımcılar çoğunlukla piyasadaki 1,5 milyar dolar değerindeki en büyük altcoin’in artan fiyatına bahse giriyor, ancak geçiş sırasında veya sonrasında oluşabilecek teknik sorunların neden olduğu beklenmedik fiyat düşüşüne karşı seçeneklere de dikkate değer oranda bahis yapılmış.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.