İki Altcoin’de Birikim Çılgınlığı: Fiyat Patlayabilir!

0
İki Altcoin’de Birikim Çılgınlığı: Fiyat Patlayabilir!

Bitcoin (BTC), 19.000 dolar civarında bir satış baskısıyla karşı karşıya kalmaya devam ediyor. Altcoin cephesinde ise önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Santiment tarafından açıklanan verilere göre iki altcoin’de birikim çılgınlığı devam ederken, Ethereum cephesinde düşüş var.

Oracle hizmet sağlayıcısı Chainlink, 2022 ayı piyasası boyunca yatırımcılar tarafından biriktilen coin’lerden oldu. LINK fiyatı, büyük bir birikim bölgesi olarak görülen 6-8 dolar arasındaki fiyat aralığında işlem görüyor.

On-chain veri sağlayıcı Santiment ise konuya ilişkin şu yorumu yaptı:

“Chainlink’in köpekbalığı ve balina adresleri 2022 ayı piyasası boyunca birikim yapmakla meşguldü. 3 Mart’tan bu yana, bu adresler cüzdanlarına toplu olarak 47,31 milyon LINK ekledi. Bu, 312,7 milyon dolardan daha fazla yatırım anlamına geliyor.”

Chainlink analizi santiment

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Chainlink’in sosyal hakimiyeti de son zamanlarda yükseldi. Bu detay, daha fazla yatırımcının altcoin’de aktif hale geldiğini gösteriyor.

Altcoin Cephesinin Unutulan İsmi de Hareketlendi

Geçen hafta yüksek balina aktivitesi gören diğer bir altcoin ise Litecoin. Santiment raporunda şu sözlere yer verdi:

“Litecoin, 2022’de sessizce radarın altındaydı, ancak adres etkinliği ve balina işlemleri bu hafta patlama yaşadı. Özellikle ağdaki 1 milyon doların üzerinde değerli işlemlerle, bu ani artışların zamanlaması, tam LTC’nin, $BTC’ye karşı yükselmeye başlamasıyla gerçekleşti.”

Litecoin

Ethereum Adres Sayısı Düşüyor

Ethereum (ETH), Merge güncellemesinden sonra güçlü bir satış baskısı ile karşı karşıya kaldı. Haber hazırlanırken ETH, 157 milyar dolarlık piyasa değeri ile 1.238 dolardan işlem görüyor.

Santiment’ten gelen veriler, Ethereum’un adres etkinliğinin Haziran 2022’den bu yana en düşük seviyeye düştüğünü ortaya koydu.

“Ethereum’un aktif adresleri, Merge sonrası düşmeye devam eden zayıf ellerle 4 ayın en düşük seviyelerine düştü ve fiyatlar durgunlaştıkça ilgisizlik yüksek bir seviyede. Pazartesi, 26 Haziran’dan bu yana ağda 400 binden az adresin olduğu ilk gündü.”

Ethereum analizi santiment

Bununla birlikte, daha geniş altcoin piyasası da geçen hafta önemli ölçüde açılan kısa pozisyonlarla satış baskısı ile karşı karşıya.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın