Ekim 21, 2022

İki Altcoin’de Birikim Çılgınlığı: Fiyat Patlayabilir!

Bitcoin (BTC), 19.000 dolar civarında bir satış baskısıyla karşı karşıya kalmaya devam ediyor. Altcoin cephesinde ise önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Santiment tarafından açıklanan verilere göre iki altcoin’de birikim çılgınlığı devam ederken, Ethereum cephesinde düşüş var.

Oracle hizmet sağlayıcısı Chainlink, 2022 ayı piyasası boyunca yatırımcılar tarafından biriktilen coin’lerden oldu. LINK fiyatı, büyük bir birikim bölgesi olarak görülen 6-8 dolar arasındaki fiyat aralığında işlem görüyor.

On-chain veri sağlayıcı Santiment ise konuya ilişkin şu yorumu yaptı:

“Chainlink’in köpekbalığı ve balina adresleri 2022 ayı piyasası boyunca birikim yapmakla meşguldü. 3 Mart’tan bu yana, bu adresler cüzdanlarına toplu olarak 47,31 milyon LINK ekledi. Bu, 312,7 milyon dolardan daha fazla yatırım anlamına geliyor.”

Chainlink analizi santiment

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Chainlink’in sosyal hakimiyeti de son zamanlarda yükseldi. Bu detay, daha fazla yatırımcının altcoin’de aktif hale geldiğini gösteriyor.

Altcoin Cephesinin Unutulan İsmi de Hareketlendi

Geçen hafta yüksek balina aktivitesi gören diğer bir altcoin ise Litecoin. Santiment raporunda şu sözlere yer verdi:

“Litecoin, 2022’de sessizce radarın altındaydı, ancak adres etkinliği ve balina işlemleri bu hafta patlama yaşadı. Özellikle ağdaki 1 milyon doların üzerinde değerli işlemlerle, bu ani artışların zamanlaması, tam LTC’nin, $BTC’ye karşı yükselmeye başlamasıyla gerçekleşti.”

Litecoin

Ethereum Adres Sayısı Düşüyor

Ethereum (ETH), Merge güncellemesinden sonra güçlü bir satış baskısı ile karşı karşıya kaldı. Haber hazırlanırken ETH, 157 milyar dolarlık piyasa değeri ile 1.238 dolardan işlem görüyor.

Santiment’ten gelen veriler, Ethereum’un adres etkinliğinin Haziran 2022’den bu yana en düşük seviyeye düştüğünü ortaya koydu.

“Ethereum’un aktif adresleri, Merge sonrası düşmeye devam eden zayıf ellerle 4 ayın en düşük seviyelerine düştü ve fiyatlar durgunlaştıkça ilgisizlik yüksek bir seviyede. Pazartesi, 26 Haziran’dan bu yana ağda 400 binden az adresin olduğu ilk gündü.”

Ethereum analizi santiment

Bununla birlikte, daha geniş altcoin piyasası da geçen hafta önemli ölçüde açılan kısa pozisyonlarla satış baskısı ile karşı karşıya.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?