Kasım 18, 2019

Alibaba’nın “Bedava Bitcoin” Haberini Yalanlaması Üzerine Lolli’den Yanıt Gecikmedi

Geçtiğimiz hafta, Çin merkezli e-ticaret devi Alibaba, kripto para şirketi Lolli ile bir işbirliği yaptığı haberiyle gündem olmuştu. Bu ortaklık sayesinde müşterilerin ücretsiz olarak Bitcoin elde etme şansına sahip olduğu söylenmişti.

Çok fazla ilgi gören bu duyurunun ardından Alibaba Group temsilcileri, Lolli CEO’su Alex Adelman’ın duyurmuş olduğu “ortaklığı” reddetti. Alibaba’dan bir temsilci yaptığı açıklamada CoinDesk’e, “Lolli hiçbir zaman Alibaba.com ya da Alibaba grubundan biri ile ortaklık iddiasında bulunma hakkına sahip olmamıştır.” ifadelerini kullandı.

Bu olayın ardından Lolli CEO’su Adelman, Cointelegraph’a açıklamada bulundu ve “Lolli ve Alibaba.com’u temsil eden ajans, bu ortaklığı başlatmayı kabul etti” dedi. Adelman:

“Alibaba.com hizmetlerimizi 24 saat boyunca yargıladı ve ortaklığı nedensiz yere devre dışı bırakmaya karar verdi. Alibaba.com’u temsil eden ajans, Alibaba.com adına, anlaşmayı onayladı. Anlaşmaya markasının kullanımı, e-posta pazarlaması ve sosyal medyada ve çeşitli kanallarda paylaşılması dahildir. Sanırım Alibaba’yı yanlış tanımışız.”

Ortaklık ile ilgili paylaşılan haberlerde Alibaba’nın Lolli aracılığı ile doğrudan Bitcoin kabul edeceği seklind yanlış bir anlaşılma oluştuğu söylenebilir. Ama Çin hükümetinin Bitcoin hakkındaki tavrı olumlu olmadığı ve kripto paralarla ilgili hizmetlerdeki sıkı denetimler sebebiyle Alibaba ortaklıktan vazgeçmiş olabilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.