Aave, Yüksek İşlem Ücretlerinin Önüne Geçmek İçin Polygon ile Çalışacak

Ethereum blockchain’ine dayanan merkezi olmayan bir borç verme ve borç alma protokolü olan Aave, DeFi platformunu ölçeklendireceğini ve platformunu Polygon da dahil olmak üzere birçok yan chain’e (sidechain) koyacağını duyurdu.

Aave, yüksek ücretlerin başarılı bir halka açık blockchain’in bir özelliği olduğunu belirtmesine rağmen, firma alternatif çözümlere ihtiyaç olduğunu öne sürdü. DeFi borç verme protokolü, Ethereum’daki yüksek işlem ücretlerini ele almak için Polygon ile (eski adıyla Matic Network olarak bilinen) ölçeklenebilir yan chain’leri araştıracak. Aave’nin kurucusu Stani Kulechov, DeFi’ın geleneksel finansa daha kapsayıcı ve sürdürülebilir bir alternatif yaratmayı amaçladığını söyledi ve işlem ücretlerine dair şunları ekledi:

“Bununla birlikte, DeFi her zaman geleneksel finansa karşı sürdürülebilir ve daha kapsayıcı bir alternatif yaratmayı amaçlıyordu. DeFi harikaysa, fakat yalnızca beş haneli portföylerle sınırlıysa, herkes için finansman olma misyonunda yetersiz kalacaktır. “

2020 yazından bu yana DeFi’nin yükselişiyle, Ethereum ağı tıkanıklık ve yüksek işlem ücretleriyle karşı karşıya kaldı. Aave ise, DeFi’ın popülaritesini artırmak için Ethereum’daki yüksek ücretlerin önüne geçmeyi hedefliyor. Ücretler önemli ölçüde azalırsa kripto genel kabul görebilir.

Aave, Ethereum 1. katman üzerine inşa edilirken, ekip platformunu, Ethereum’un ağıyla birlikte çalışan bir 2. katman proof-of-stake yan chain’i olan Polygon’a ölçeklendirecek. Ethereum’daki yan chian mekanizması, ayrı bir blockchain’de kullanılmak üzere katman 1 ana chain’de token’ların etkinleştirilmesini ifade eder. Bununla birlikte, gerekirse yine de orijinal chain’e geri taşınabilir.

Aave, varlıkları bir ağdan diğerine sorunsuz bir şekilde taşıyabilen bir akıllı sözleşme köprüsü kullanacağını ve yakında kullanıma sunulacağını da sözlerine ekledi.

Kaynak : FXStreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.