150 Milyon Yakıldı: Popüler Altcoin’de Yakım Ortanı Arttı!


Son güncellenme : 19.09.2022 - 17:32

  • Çöküşüyle kripto piyasasında olay yaratan bir altcoin yatırımcıları, fiyatı yukarı taşımak için birçok borsanın da desteğini arkasına alarak token’larını yakmaya devam ediyor.
  • Güney Kore savcılığı, Kwon’un soruşturma konusunda iş birliği yapmadığını, bu nedenle Kwon’u Interpol kırmızı bülten listesine koyma ve pasaportunu iptal etme prosedürüne başladıklarını söyledi.

Terra Classic (LUNC) yatırımcıları, yakım ve staking dahil olmak üzere bir dizi topluluk çabasının bir sonucu olarak LUNC’nin değerini tekrar yükseltmeyi umdukları için projeyi desteklemeye devam ettiler.

Bunu gerçeğe dönüştürmek için yatırımcılar, Terra Classic topluluğu üyeleri tarafından dolaşımdaki coin arzını azaltmak için başlatılan bir girişim olan LUNC burns‘un son zamanlarda ivme kazanması ile birlikte her gün on milyonlarca LUNC yakarak, tartışmalı kripto para biriminin yakım oranını artırdılar.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, çeşitli Luna Classic yanıklarını kapsayan resmi olmayan bir Twitter hesabı olan LunaBurnTracker tarafından paylaşılan verilere göre, yatırımcılar tarafından 72 saatten kısa bir sürede yaklaşık 150 milyon LUNC token, tek bir işlemde ise 96 milyon LUNC yakılarak dolaşımdan kaldırıldı.

LUNC Burn’ün paylaştığı bir tweet’e göre, 17 Eylül 2022’de Luna Burn cüzdanına toplam 26.586.512 LUNC (26.5 milyon) gönderildi. Bu işlemin ardından LUNC yakım oranı yüzde 36’lık bir artış yaşadı.

Benzer bir gelişme de 18 Eylül’de yaşandı ve yaklaşık 7.914 dolar değerinde 27.337.229 (27.3) LUNC token dolaşımdan çıkarıldı.

Bu nispeten küçük yakımların yanı sıra, bugün erken saatlerde, LUNC yakım adresine 26.244 dolar değerinde, büyük bir miktar olan 96 milyon LUNC token gönderildi.

LUNC yakım girişimleri

Terra ekosistem token’larının Mayıs ayında düşmesinden sonra, projenin arkasındaki ekip yatırımcıları bütünleştirme çabasının bir parçası olarak yeni bir zincir ve token oluşturmuştu.

Ancak yatırımcıların çoğu bu teklifi kayıplarını telafi etmek için ideal bir yaklaşım olarak görmedi. Bu hoşnutsuz yatırımcılar, Binance CEO’su Changpeng Zhao ile birlikte, Terra ekibininn Terra Classic token’larının değerini geri kazanmak için bir yakma mekanizması aracılığıyla dolaşımdaki LUNC arzını düşürmesini tavsiye etti.

Ancak ekip bu çağrılara kulak asmadı ve bunun sonucunda topluluk işi kendileri yapmaya karar verdi. Yatırımcıların dolaşımdan çıkarılmak istedikleri LUNC’lerini gönderebilecekleri bir adres oluşturuldu.

Yatırımcılar, kripto para biriminin değerini tekrar artıracağına inandıkları yakım çabasının büyük bir parçası haline geldi.

Şimdiye kadar büyük bir ilerleme kaydetmesinin yanı sıra topluluk, tüm LUNC on-chain işlemler için yüzde 1,2 vergi yakımı uygulandığında yakma sayısının hızla artacağına inanıyor. Bazı önde gelen kripto para borsaları, 20 Eylül 2022’de yayına girdiğinde teklifi destekleyeceklerini çoktan duyurdular

Geçtiğimiz günlerde Amerika Birleşik Devletleri merkezli kripto para birimi borsası Kraken, son zamanlarda birçok ünlü borsanın destek gösterdiği, Terra Classic (LUNC) işlemlerindeki %1.2 vergi yakma önerisine desteği gösteren resmi bir rapor yayınladı.

Kraken’in desteğinin ardından, vergi yakımını uygulamaya istekli borsaların sayısı şu anda dokuza ulaştı. Bu borsalar arasında Binance, KuCoin, MEXC Global, Lbank, Huobi, Bitrue, Gate.io, CoinInn ve bunların en yenisi olan Kraken yer alıyor.

Interpol, Do Kwon’u Yakalamak İçin Kırmızı Bülten Çıkarabilir

Güney Koreli savcılar, Interpol’den, Luna token’ının birkaç gün içinde UST stabilcoin’inin de-peg’i sonucu değerinin neredeyse %100’ünü kaybetmesinin ardından kripto para piyasasında bir felakete neden olan Terraform Labs’ın kurucu ortağı Do Kwon’a karşı kırmızı bülten çıkarmasını istedi.

Daha önce Koreli yetkililer, Do Kwon’un 40 milyar dolarlık terraUSD olayıyla ilgili gerçekleştirilecek bir soruşturma konusunda iş birliği yapma niyetinde olmadığını belirtmiş ve bazı Kore medya kuruluşları Terraform Labs’ın kurucu ortağının “firari” olduğunu iddia etmişti. Do Kwon, kimseden kaçmadığını ve sadece kendini koruduğunu söyleyerek açıklamayı yalanladı.

Savcılık, Kwon’un soruşturma konusunda iş birliği yapmadığını, bu nedenle Kwon’u Interpol kırmızı bülten listesine koyma ve pasaportunu iptal etme prosedürüne başladıklarını söyledi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?