Yakımlar Altcoin’in Fiyatını Harekete Geçirdi: 8 Borsadan Destek!

  • Çöküşüyle kripto piyasasında olay yaratan bir altcoin’in fiyatı, topluluk tarafından gerçekleştirilen yoğun yakımların ve olumlu gelişmelerin ardından son 24 saatte yüzde 13 arttı.

Son zamanlarda, oldukça zorlu günler geçiren Terra ekosistem token’ları Luna Classic (LUNC) ve UST Classic (USTC) hakkında çok fazla yaygara oldu. Olumlu gelişmelerin ardından kripto yatırımcılarının dikkati, özellikle değerinde fırlama yaşayan LUNC olmak üzere bu token’lara yöneldi.

Kripto para birimi platformu Coingecko tarafından sağlanan verilerine göre, LUNC’nin değeri son 24 saatte yüzde 13, son yedi günde yüzde 32 ve geçtiğimiz aya göre ise yüzde 35 arttı.

Bu pozitif fiyat hareketi ise, proje çevresinde meydana gelen son gelişmelerin bir sonucu olarak yatırımcıların LUNC token‘a tekrar ilgi göstermeye başlamasıyla mümkün oldu.

Son 24 saat içinde Binance ve KuCoin dahil olmak üzere çeşitli ticaret platformlarında toplam 348.14 milyon dolar değerinde LUNC trading’i yapıldı.

Bu gelişmeler ve gerçekleşen yoğun yakımlar LUNC fiyatını bugün erken saatlerde 0,00013 dolardaki günlük zirveye çıkardı. Fiyat, yazının yazıldığı sırada 0,0012 ABD dolarına gerilemiş olsa da, LUNC’nin rallisine devam etme eğilimi olduğu düşünülüyor.

LUNC yakımları token fiyatını körükledi

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, LUNC’nin değerindeki artış, kripto para birimiyle ilgili güncellemeleri takip eden birçok kişi için aslında şaşırtıcı değil. Topluluk toparlanmak için oldukça çaba sarf ediyor, hatta Terra Classic topluluğu üyeleri tarafından dolaşımdaki coin arzını azaltmak için başlatılan bir girişim olan LUNC burns‘un son zamanlarda ivme kazanması da oldukça dikkat çekiyor.

LUNC Burn adlı bir Twitter hesabına göre, Terra Classic topluluğu üyeleri tarafından inferno/ölü cüzdan adresine kalıcı olarak dolaşımdan kaldırılmak üzere halihazırda toplam 3.08 milyar gönderilmiş durumda ve bunun da fiyatı pozitif olarak etkilediği düşünülüyor.

LUNC yakma girişiminin arkasındaki mantık, kripto para biriminin değerini artırmak için coin’in dolaşımdaki arzını azaltmaktır. Şimdiye kadar, girişim sorunsuz ilerliyor.

Terra yatırımcılarını LUNC değerini arttırmaya çalışıyor

Terra ekosistem token’larının Mayıs ayında düşmesinden sonra, projenin arkasındaki ekip yatırımcıları bütünleştirme çabasının bir parçası olarak yeni bir zincir ve token oluşturmuştu.

Ancak yatırımcıların çoğu bu teklifi kayıplarını telafi etmek için ideal bir yaklaşım olarak görmedi. Bu hoşnutsuz yatırımcılar, Binance CEO’su Changpeng Zhao ile birlikte, Terra ekibininn Terra Classic token’larının değerini geri kazanmak için bir yakma mekanizması aracılığıyla dolaşımdaki LUNC arzını düşürmesini tavsiye etti.

Ancak ekip bu çağrılara kulak asmadı ve bunun sonucunda topluluk işi kendileri yapmaya karar verdi. Yatırımcıların dolaşımdan çıkarılmak istedikleri LUNC’lerini gönderebilecekleri bir adres oluşturuldu.

Ayrıca, Terra yatırımcıları tüm LUNC işlemlerinde yüzde 1.2 vergi/yakım uygulamak için bir teklif başlattı.

Fikir henüz hayata geçirilmemiş olsa da LUNC Burn, Luna Classic işlemlerinin hacmini yakından izliyor ve Twitter hesabı ayrıca, yüzde 1,2 vergi/yakım uygulanmış olsaydı şimdiye kadar kaç token’ın dolaşımdan kaldırılabileceğini de ortaya çıkardı.

Borsalar Terra Classic zincir yükseltmesini destekliyor

Bu arada, kısa bir süre önce Terra ekibi, Terra Classic zincirini bugün ilerleyen saatlerde yükselteceğini açıklamıştı. TerraForm Labs’e göre, yükseltmenin 9.109.990 blok yüksekliğinde veya yaklaşık 27 Ağustos 01:00’da gerçekleşmesi bekleniyor.

En büyük kripto para birimi borsaları Kucoin, Cryptocom, Bybit, FTX, Kraken, Poloniex, Huobi ve Binance, yükseltmeyi destekleyeceklerini belirttiler. Bu nedenle, yükseltme sırasında para yatırma ve çekme işlemleri askıya alınacak

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : thecryptobasic


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.