Ocak 20, 2023

1 Trilyon Dolarlık Değer Bitcoin’de Değil Bu Altcoin’de Görülecek!

Bitcoin ve Ethereum uzun süredir oldukça benzer performanslar sunuyorlar. BTC, bu yılın başından bu yana %25,5 oranın yükselirken, ETH %27 oranında yükseldi. Zirve fiyatlara bakılacak olursa BTC %69,9 düşerken, ETH %68,9 düştü.

Görülen benzer performansa rağmen Etheruem’un önümüzdeki yıllarda Bitcoin’in performans bakımından yenebileceği tartışması mevcut.

Bu teoriyi destekleyen Haseeb Qureshi, “herhangi bir kripto para 1 trilyon dolarlık değere ulaşacaksa bu Ethereum olacaktır” yorumu yaptı. Qureshi, bu yorumunu “çevresel, sosyal ve yönetişim” gündemleriyle uyumlu “kurumsal yatırım” çevçervesinde yaptı.

Ayrıca uzman, kurumların Bitcoin’i bir yatırım olarak gerekçelendirmesinin giderek zorlaştığını ifade etti.

Diğer bir argüman ise Ethereum’un ağırlıklı olarak ABD Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi ile uyumlu olduğu. Bunun da piyasayalara girmek için kolaylaştırıcı bir özellik olduğu argümanı.

Ethereum Çok Daha Sürdürülebilir

Tüm bu tartışmalara ek olarak Bitcoin madencilik mekanizmasının sürdürülebilir olduğunu söylemek yanlış olacaktır. “Madencilik Konseyi’nin” son raporunda, BTC madenciliğindeki enerji karışımının şu anda %58,9 oranında sürdürülebilir olduğunu belirtti.

Ayrıca, tahminler Bitcoin madenciliğinin, sadece dünyanın boşa harcanan ve tehlikeli metan emisyonlarını 80 kat daha az zararlı emisyonlara dönüştürerek küresel emisyonları 2030 yılına kadar %8’e kadar azaltabileceğini göstermektedir.

Kaynak : News BTC
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?