Ocak 20, 2023

Beklenmedik Transfer Korkuttu: Bitcoin Çökebilir!

Bitcoin (BTC) madencileri yakın zamanda varlıklarını borsalara göndermeye başladı. Çinli madencilik havuzu 1THash, 17 Ocak’ta 5.592 BTC transfer ederek dikkat çekti. Borsalara gönderme eğilimi piyasalarda yaşanan hareketlerden bağımsız olarak devam ediyor. Peki bu hareketler ne anlama geliyor?

Bu gelişmeye dikkat çeken CryptoQuant yazarı Julio Moreno, şu an da 12,01 milyon dolar değerinde 5.732 BTC’nin havuz rezervlerini terk ettiğinin altını çizdi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, ilk işlem 17 Ocak’te 2.396 Bitcoin çıkışıyla başladı. İkinci işlem ise 19 Ocak’ta 3.335 BTC ile gerçekleşti. Söz konusu çıkarlar sonrası 1THash’in havuzunda hiç BTC kalmadı. İkinci işlemdeki transferlerin tamamının Binance‘e gönderildiğinin altını çizmek gerekiyor.

Trader Alım Seviyelerini Verdi: Bitcoin ve 3 Altcoin'den Aldım

İlk işlemdeki taşınan varlıkların 2.256 tanesi de farklı cüzdanlar tarafından Binance’e gönderildi. Token’ları alan adres sonuç olarak 6136 BTC’yi diğer token’larla karıştırarak farklı cüzdanlara böldü. CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju da gelişmenin altını çizdi.

Bu transferin nedeni net olarak bilinmezken, bazı uzmanlar Bitcoin’lerin yakın zamanda satılmayacağını düşünüyor. Bununla birlikte BTC madencilerinin beş gün içinde 7000’den fazla BTC sattığının altını çizmek gerekiyor. Madenciler Eylül 2022’de yalnızca üç gün içerisinde 4.586 BTC sattı. Nitekim fiyat, bugünlere benzer şekilde 20.000 dolar civarında işlem görüyordu.

Sonuç olarak Foundry USA, Antpool ve F2Pool gibi diğer madencilik devlerine kıyasla, 1THash küresel BTC hash oranına çok az katkısı var. Tahmini değer 641,21 PH/s olan havuz, havuzlar sıralamasında 15. sırada yer alıyor.

Kaynak : The Crypto Basic
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?