1 Ayda %1000 Artan Bu Altcoin’e Dikkat: Santiment Uyardı!

  • Önde gelen bir analitik firması olan Santiment, bu yılki dip seviyesinden 11 kat fazla yükselen Ethereum tabanlı bir altcoin‘in yakında muhtemelen düzeltici bir harekete tanık olabileceği konusunda uyardı.

Riski tokenize etmeyi amaçlayan bir blok zinciri protokolü olan BarnBridge (BOND), geçen ay ulaştığı 2022’nin dip seviyesi olan 2,18 dolardan yüzde 1046’lık bir artış yaşayarak 24 Temmuz’da 24,99 dolar seviyesine kadar yükseldi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Santiment, BOND’un katlanarak artan fiyat artışının ortasında birkaç on-chain metriğin önemli büyüme işaretleri gösterdiğini iddia ediyor.

“Altcoin’in on-chain etkinliği fiyatla birlikte artıyor. Bu genelde iyi bir şeydir. Daha fazla aktivite, fiyat eğilimini destekleyebilir. [Ayrıca] BOND ile günlük olarak etkileşime giren yeni adreslerin miktarı da aynı şekilde dikkat çekiyor, BOND’a yeni kan akmaya devam ediyor. Fiyatla ayrıştırılmış değil, sadece destek.”

Ayrıca Santiment, 100 ila 100.000 BOND arasında pozisyonu bulunan yatırımcıların ralli boyunca coin’lerini sattıklarına dikkat çekiyor.

“100’den 100.000 BOND’a sahip olan yatırımcılar, bu pump sırasında varlıklarını azalttı. Hepsi vazgeçti. Ve fiyat bu inkarı sırasında da terk eden birçok sahibini cezalandırmak için pump’lamaya devam edebilir.”

bond token

Bir dizi on-chain ölçüm, BOND’un dipten patlamasını desteklese de, Santiment, coin’in şu anda güçlü düşüş sinyalleri verdiğini vurguluyor.

Analiz platformuna göre, balina işlemlerinin sayısı şimdiden zirveye ulaştı ve bu, BOND’un yüksek bir fiyat düzeltmesine karşı savunmasız olduğunu gösteriyor.

barnbridge

Santiment ayrıca, mevcut fiyat ile edinilen her bir coin/token’ın ortalama fiyatı arasındaki oranı gösteren 30 günlük piyasa değeri/gerçekleşen değer metriğinin şu anda yükseldiğini ve BOND’un şu anda aşırı değerlendirilmiş olduğunu öne sürüyor.

“Bu çok yüksek. Temel olarak, BOND olgunlaştığından beri hiç bu kadar yüksek olmamıştı. Risk düzeltmesi ve soğuma riski son derece yüksek.”

BOND analizi

Platforma göre BOND’un düşüş eğilimini gösteren bir diğer metrik ise altcoin’in işlem hacmi. Santiment’e göre, BOND’un işlem hacmi zirveye ulaştı ve düşmeye başladı.

“Bu metrik, ticaret hacminin bir on-chain alternatifidir. Zincir üzerinde ne kadar BOND taşındığını gösteren bu metrik çoktan zirveye ulaştı ve aşağı iniyor. Yüksek risk.”

bond

Son olarak, Santiment, BarnBridge balinalarının veya bir milyon ila 10.000 BOND arasında coin tutan varlıkların, coin dibe vurduğu zamanlarda, Haziran ayında, yoğun bir şekilde biriktikten sonra coin’lerini dağıtmaya başladığını belirtiyor.

bond

Yazma sırasında BOND, gün için yaklaşık yüzde 4’lük bir düşüşle 19,19 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.