1.6 Trilyonluk Alım: Kilit Yatırımcılar Metaverse Hamlesi Gelen Meme Coin’e Saldırdı


Son güncellenme : 27.10.2022 - 23:44

  • Etherscan’dan gelen son verilere göre kilit ETH balinaları, kritik bir metaverse hamlesi gerçekleştiren meme coin’de 1.6 trilyonun üzerinde bir alım gerçekleştirdi.

Twitter kullanıcısı @shibaplay_, son 24 saat içinde, ikinci en büyük köpek kripto para birimi Shiba Inu‘nun, toplamda 1,6 trilyon SHIB’den fazla olacak şekilde, birkaç büyük parçasının Ethereum zincirine kaydırıldığını paylaştı. Bugün erken saatlerde, SHIB fiyatı, değerinin yüzde 6’sından fazlasını kaybederek büyük bir düşüş yaşadı ve balinalar da bu düşüşten hemen yararlanarak ceplerini popüler meme coin’le doldurdu.

Balinalar 1.6 trilyon SHIB satın aldı

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, bahsedilen Twitter kullanıcısı, Etherscan bağlantıları paylaşarak bu inanılmaz SHIB transferlerine dikkat çekti. 50.656.885.934 SHIB coin, Coinbase’de isimsiz bir balina tarafından satın alındı ve yatırımcının soğuk cüzdanına çekildi. Bunun yanı sıra Etherscan, aslında bu balinanın bunun dışında 80.960.690 SHIB, 130.204.348 SHIB ve 8.756.682 SHIB’lik üç büyük SHIB parçası aldığını da gösteriyordu.

Shiba inu cüzdan

199.999.679.531 coin’lik bir başka önemli SHIB coin yığını Binance’den satın alındı ve başka bir yatırımcı tarafından bir soğuk cüzdana taşındı. Bu transfer serisindeki 417.167.400.278 ve akıllara durgunluk veren 796.958.896.631 SHIB’lik en büyük SHIB coin yığınları ise, anonim cüzdanlar arasında kaydırıldı.

Bu işlemler sırasıyla 5.118.644 dolar ve 9.730.868 dolar değerindeydi. Hatta ikinci transfer, USD karşısında daha yüksek bir SHIB döviz kuru nedeniyle satın alma sırasında yaklaşık bir milyon USD değerindeydi.

SHIB Metaverse ekibi, büyük güncellemeyi açıkladı

Yakın tarihli bir blog yazısında, Shiba Inu’nun (SHIB) Metaverse ekibi, SHIB sanal alanının inşası hakkında yeni bir güncelleme daha duyurdu. Ortakları THE THIRD FLOOR (TTF) stüdyosu ile birlikte çalışan SHIB coin geliştiricileri, Metaverse Rocket Pond’un ilk konsept sanatını ortaya çıkardı.

Shiba Inu tarafından 3 Eylül’de yayınlanan bir blog gönderisinde ekip, meditasyon, doğal güzellik, duyum ve dünyayla ruhsal bağlantılarla zen benzeri bir alem tanıtacak olan bir tapınak olan WAGMI Temple‘ı tanıtmıştı. Rocket Pond da WAGMI gibi Metaverse’de bulunacak başka bir merkez/hub olacak. Hub’lar, en yüksek değere sahip, kilitli veya ayrılmış sanal arazi parçalarıdır.

Rocket Pond Hub duyuruldu

Kripto topluluğu için roketler, kripto meraklılarının da söylemeyi sevdiği üzere, bir coin’in  “fiyatlarının tavan yapacağını” veya “ay’a” yükselebileceği” yani yeni ufuklara uçabileceği veya fiyatının fırlayabileceğine dair bir enerji taşıyor olabileceğini temsil ediyor.

Bu nedenle, roket emojileri genellikle bir fiyat artışını görselleştirmek için kullanılır. Ayrıca, blog yazısında da ekip “roketler fallik, keşif, yolculuk, bilim ve/veya teknoloji anlamına geliyor” yorumunda bulunuyor.

Shiba Inu metaverse
Kaynak: blog.shibaswap

Bu konsept sanat eseri, çoğunlukla Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Cape Canaveral ve Moskova’nın Uzay Fatihleri ​​Anıtı gibi çeşitli yerlerden ilham aldı. Flora ve fauna da gerçek bitkilerden, ağaçlardan, hayvanlardan vb. esinlenmiştir.

SHIB fiyatı %6 düştü

Bugün erken saatlerde, köpek kripto para birimi bir saatten kısa bir sürede tek bir kırmızı mumda değerinin yüzde 6’sını kaybetti. Birkaç gün önce başlayan ralli, yaklaşık yüzde 20’lik bir fiyat artışının ardından aniden sona erdi. Bu artış, büyük olasılıkla, kral kripto para birimi Bitcoin, 22.000 doları aştığında meydana gelen kripto para piyasasının genel olarak toparlanmasından kaynaklanıyordu.

SHIBA en büyük ETH cüzdanları arasında ilk 4’teki sıralamasını kaybetti

Balina izleme platformu WhaleStats web sitesinde paylaşılan verilere göre, en popüler ikinci köpek kripto para birimi Shiba Inu, Ethereum balinaları arasında en çok tutulan kripto para birimleri sıralamasında 4. sıradan altıncı sıraya düştü.

Yazım sırasında, Ethereum’daki en büyük 100 cüzdan, 152.100.683 dolar değerinde Shiba Inu içeriyor. Bu, portföylerinin yüzde 3,89’unu oluşturuyor. LOCUS ve stETH token’ları SHIB coin’in hemen önünde, 5 ve 4 numaralı pozisyonları elinde tutuyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Utoday
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?