Dev Balinalardan 530 Milyarlık Meme Coin Alımı – Fiyatta Sıfır Atabilecek Mi?


Son güncellenme : 25.10.2022 - 00:37

  • En büyük ETH balinası, son 24 saat içinde çeşitli işlemlerle fiyatından bir sıfır atacağı umut edilen meme coin’de 536.51 milyarlık alım gerçekleştirdi.

Dev Ethereum balinası, en popüler köpek temalı meme kripto para birimi olan Shiba Inu’yu (SHIB) devasa parçalar halinde mideye indirmeye devam ediyor. Etherscan.io’ya göre, derin cepli ETH yatırımcısı, son 24 saat içinde 14 anlık işlemde 7,017,678 dolar (7,01 milyon dolar) değerinde toplam 536.519.773.065 (536.51 milyar) SHIB’lik büyük bir yatırım gerçekleştirdi.

SHIB balina alımı

Yine Etherscan.io verilerine göre, dev ETH yatırımcısı tüm Shiba Inu‘sunu dünyanın önde gelen iki kripto para birimi borsası Binance ve Coinbase’den satın alıyor.

Balina ilk olarak Binance üzerinde on ayrı işlem gerçekleştirdi ve 6.222.416 dolar (6.22 milyon dolar) değerinde toplam 475.719.924.316 (475.71 milyar) SHIB’i transfer etti.

Daha sonra balina, Coinbase borsasına geçti ve üç büyük işlemde 795.262 dolar değerinde 60.799.848.749 (60.79 milyar) SHIB’lik büyük bir yığın daha aldı.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere büyük birikimin ardından, dev ETH Balinası, SHIB varlıklarının bir kısmını sattı ve kayda değer bir işlemle 252.096 dolar değerinde 19.200.000.000 (19.20 milyar) token’ı takas etti.

Kilit ETH yatırımcısı şu anda cüzdanında 6.824.112 dolar (6.82 milyon dolar) değerinde büyük bir toplam olan 519.338.815.141 (519.33 milyar) SHIB’i tutuyor.

Shiba Inu cüzdanı

SHIB fiyatından bir sıfır silebilir – Kilit model oluşuyor gibi görünüyor

Shiba Inu (SHIB), 2022’nin başlangıcından bu yana yaygın olan aşağı yönlü kripto piyasası koşulları nedeniyle bu yıl fiyatından henüz bir sıfır atabilmiş değil. İki yıl önce, Eylül 2020’de Shiba Inu, fiyatında 10 sıfır ile yola çıkan Shiba Inu, tüm zamanların en düşük seviyesi olan 0,000000000082 dolara dokundu ve o zamandan beri altı sıfır sildikten sonra fiyatında dört sıfıra kadar indi. Yazım sırasında SHIB, son 24 saatte marjinal bir artışla 0.0000131 dolardan el değiştiriyor.

Shiba Inu, 2021 boğa piyasası için son havai fişek gösterisini tetikleyerek Ekim 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.000088 dolar seviyesine ulaştı. 2021’deki yükselişlerin fiyat kalıplarına bakıldığında, arada benzer bir yapı görülüyor.

Her iki zamana bakıldığında da, SHIB bir önceki yılda bir yükseliş yaşadı ve meme kripto para birimi Mayıs 2021’de 0.0000399 dolara, daha sonra ise Ekim 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,000088 ABD dolarına ulaştı. Meme coin’in grafiğinde ilk önce yükseliş, ardından düşüşler ve düz bir konsolidasyon oldu, bunun ardından ise başka bir yükseliş başladı. Topluluk, bu durumda da aynı modelin ortaya çıktığını ve bunun sonucu olarak bir sıfırın silinebileceğini umut ediyor.

Mevcut piyasa koşullarında, birçok trader ve yatırımcı, dip seviyesini doğru bir şekilde yakalama arayışıyla cezbediliyor. Bu seviye, belirli bir döngüdeki en düşük fiyatı işaretlediğinden, dibi takip eden herhangi bir fiyat hareketi net pozitif olabilir.

Shiba Inu’nun fiyatı şu anda Bitcoin ve genel piyasa ile sıkı bir şekilde ilişkili olmaya devam ediyor. Bu nedenle, makro koşulların kripto piyasasının fiyat hareketine ne kadar yakından bağlı olduğu göz önüne alındığında, bir makro dibi yakalamak için göz kulak olmak daha mantıklı görünüyor.

BONE ticaret hacmi fiyat yükseldikçe yüzde 233 arttı

Hafta sonu boyunca BONE, 230 milyon token sınırına ulaştı ve geçtiğimiz aylarda yapılan oylama sonucu BONE madenciliği durdu. BONE’un maksimum arzı 250 milyonda kalırken, kalan 20 milyon, Shibarium’un gas ve doğrulayıcıları için ayrılmıştır.

Yazım sırasında BONE, işlem hacimlerinde yüzde 233’lük bir artışın yanı sıra yüzde 13,53’lük pozitif bir fiyat artışıyla oldukça iyi bir performans gösteriyor. BONE, yazım sırasında 1,91 dolar seviyesinden el değiştiriyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?