Şubat 27, 2023

Yatırımcıların Gözü Bu On GameFi Altcoin Projesinde!

Ben GCrypto olarak bilinen Generation Crypto Media Channel CEO’su yakın tarihte bit tweet attı. Bu tweette piyasa değerine göre ilk on GameFi projesini açıkladı. Ona göre, tokenler ve NFT, oyun endüstrisinin bu yönünü destekleyerek blockchain oyun ve finans arasında bir kesişme sağladı.

ApeCoin, 2 milyar dolarlık piyasa değeriyle Ben’in listesinin başında yer alıyor. Projenin yerel tokenı olan APE’nin fiyatı, kullanıcıların bir token kilidinin açılmasına atfettiği son bir düşüş yaşadı. Bu düşüş, APE’nin Ocak 2023’te %77,56 oranında yükselmesinin ardından geldi.

Geçen Yıl Dibi Bilmişti: Ünlü Yatırımcıdan Altcoin Tahmini Geldi!

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere APE Ocak ayında 6,42 dolara ulaştıktan sonra 5,17 dolarlık güncel fiyatına geriledi. Yukarıda belirtildiği gibi, düşüşün nedeninin bir kısmı, bir diğeri Mart 2023’te gerçekleşmesi gereken token kilidinin açılmasıdır. Fiyat düşüşüne rağmen Ben’in raporu, ApeCoin’in GameFi projeleri arasında piyasa değerinde liderlik konumunu koruduğunu gösteriyor.

Ben’in raporu, Internet Computer’ın en yüksek sermayeli ikinci GameFi projesi olduğunu yansıtıyor. ApeCoin’i 1,9 milyar dolarlık piyasa değeri ile yakından takip ediyor. ApeCoin gibi, bir Web3 etkinleştiricisi olarak kabul edilen Internet Computer, Ocak 2023’ten bu yana etkileyici sonuçlar gösterdi. Projenin yerel tokenı ICP’nin fiyatı, genel boğa koşusunun ilk aşamasında 3,1 dolardan 8,1 dolara yükseldi.

ICP fiyatı düşüşe geçti ve bu yazının yazıldığı sırada 6,2 dolardan işlem görüyor. Düşüşe rağmen, Ben’in raporuna göre en yüksek sermayeli ikinci GameFi projesi olmaya devam ediyor. ICP’nin günlük işlem hacmi Coinmarketcap’e göre 36 milyon doların üzerinde ve dolaşımdaki token arzı 291,3 milyon dolar.

Sandbox, Ben’in raporuna göre 1,3 milyar dolarlık piyasa değeriyle üçüncü sırada yer alıyor. Blockchain endüstrisindeki en ünlü GameFi projelerinden biridir ve yıllar içinde önemli benimsenme ve ortaklıklar yoluyla büyümüştür.

The Sandbox’ın son ortaklıklarından biri, gelecekteki metaverse planları için Suudi Arabistan hükümeti ile yapılan bir MOU’dur. Ortaklık, her iki tarafın da metaverse geliştirme planlarında birbirlerini desteklemelerine olanak tanıyacak.

Ben’in listesini oluşturan diğer projeler arasında Axie Infinity, Immutable X, Enjin Coin, FLOKI, Magic, Gala ve STEPN yer alıyor.

Kaynak : CoinEdition
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?