Şubat 10, 2022

Yatırımcılar Dikkat, Hackerlar İş Başında! Başka Bir DeFi/NFT Platformu Daha Hacklendi

Merkeziyetsiz finans ve NFT protokolü Dego Finans bir hacklenme saldırısına maruz kaldığını açıkkladı. Yakın zamanda başlatılan proje, Binance Smart Chain (BSC), Polkadot ve Ethereum gibi birden fazla blockchain üzerine inşa ediliyor.

Blockchain projelerinin daha fazla kullanıcı edinmesine, token dağıtmasına ve daha çeşitli NFT uygulamaları geliştirmesine olanak tanıyor. Ancak 10 Şubat’ta Dego finans ekibi, UniSwap ve PancakeSwap’ta likidite sağlayan adreslerin hacklendiğini duyurdu.

Dego finans, attıkları tweet’te belirtilen borsaları uyarmanın yanı sıra, BitMart, Bithumb Global, Poloniex, Uniswap, PancakeSwap, vb. dahil olmak üzere diğer borsalardan da platformdaki mevduatları kapatmasını istedi.

“Borsalar bu hesapları kapattığı takdirde, hacker, bize herhangi bir zarar veremez. Tüm paydaşlarımıza güncel bilgileri paylaşmaya deavm edeceğiz ve aynı zamanda hacker’ın nasıl belirleneceği ve kayıpların nasıl alınacağına ilişkin bilgileri de konunun uzmanlarıyla tartışacağız. Hacker’ın bizimle iletişim kurmasını ve işbirliği yapmasını da istiyoruz.”

Saldırının ardından, DEGO spot piyasası muazzam bir oynaklık yaşadı. Saldırıdan hemen sonra, token bir saat içinde %20’den fazla düşerek 3.47 dolara geriledi. Bununla birlikte, trader’lar dipten faydalandı ve hemen sonrasında %15 oranında toparlandığı için hemen daha fazla token satın aldı. DEGO şu an 4 dolardan işlem görüyor.

Dego Finans Nedir?

Yukarıda belirtildiği gibi, Dego finans bir NFT ve DeFi protokolü olarak hizmet sağlıyor. İki işleve sahip şeklinde özetlemek mümkün:

i) Bağımsız ve açık bir NFT sistemi olarak hareket eder.
ii) Bir çapraz zincir Katman-2 altyapısı sağlamak için bir NFT protokolü oluşturur.

Bu işlevler, blockchain’deki kullanıcılardan büyük ilgi görmüştü. Kullanım örneklerinin yanı sıra platform, NFT’lerin yaşam tarzını sürdürmeye yardımcı olan çeşitli ürünler sunan DEGO NFT paketine sahip.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Watcher.guru


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.