Aralık 12, 2022

Yatırımcılar Bu Üç Kripto Para Projesini Gözden Kaçırıyor!


Son güncellenme : 12.12.2022 - 22:14

Yerel token ADA istediği performanstan uzak kalsa da, Cardano aktif olarak geliştiriler bir blockchain. Gelişim açısından ve barındırdığı proje bakımından zirvelerde yer alan Cardano, ekosistemini güçlü tutmaya devam ediyor.

Aktif olarak binlerce projeden oluşan Cardano blockchain’i, endüstride de sık sık unutulan projeleri de barındırıyor. Bu projeler küçük çaplı olmalarına karşın gelişimleri, blockchain endüstrisi için oldukça kritik detaylara sahip.

DJED, DjedPay

Algoritmik stabilcoin olan DJED, TerraUSD-LUNA çöküşüne istinaden çokça tartışıldı. Hatırlanacağı üzere UST olarak bilinen algoritmik stabilcoin, yaşanan sorunlardan sonra on milyarlarca doları piyasadan silmişti.

Cardano ekosisteminde geliştirilen DJED ise topluluk tarafından tartışılmaya devam ediyor. Üyelerin bir kısmı algoritmik stabilcoin’lere asla güvenmeyeceklerini belirtirken, bazıları da ağa güvenerek projeyi destekledi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Djed geliştiricileri ise 2023’te sürülecek olan DjedPay’den ekran görüntüleri paylaştı.

Optim Finance Tahvilleri

Merkezi olmayan pasif yatırım çözümleri, gelecekte Cardano’nun büyümesi için kritik olması beklenen DeFi endüstrisinin başında geliyor.

Cardano Çapraz Zinciri SpectrumLabs

İlk eUTxO tabanlı merkezi olmayan borsanın piyasaya sürülmesi Cardano’nun ulaşması gereken ilk aşamayı temsil ediyor. Topluluk da bu gelişmeyi dört gözle bekliyor. Resmi duyuruya göre, Spectrum’un Cardano ana ağında piyasaya sürülmesine yalnızca %27’lık bir aşama kaldı.

Cardano ana ağında piyasaya sürülmeden önce, SPF token Spectrum tarafından piyasaya sürülecek. Aynı dönemde, kullanıcılar Ergo’da Yield Farming’in piyasaya sürülmesini bekliyor. Spectrum’un Optim Finance’teki geliştiriler, ürünlerinin ağdaki aktif proje sayısına büyük ölçüde bağlı olması ve SpectrumLabs gibi projelerin aktif gelişimi olmadan çalışmayacağı için DeFi endüstrisinin gelişiminin önemini daha önce açıklamışlardı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?