Aralık 5, 2022

Yapay Zeka Uygulamasından Meme Coin’e Övgü Yağdı!

Son günlerin popüler yapay zeka (AI) sohbet robotu Chat GPT, Dogecoin görüşlerini paylaştı. AI’ya göre Elon Musk, Twitter’da DOGE ödemelerini kabul edecek ve varlık değer kazanacak.

Açık yapay zeka botu Chat GPT geçtiğimiz hafta sonundan itibaren interneti kasıp kavurdu. Cha tGPT’nin sergilediği yazma becerileri bu popülerliğin ana unsurlarından birisiydi.

Slashdot Media ise Chat GPT’den Dogecoin konulu bir şiir yazmasını istedi. AI ise Dogecoin’e övgüler yağdırarak ‘hesaba katılması gereken bir güç’ olarak tanımlayan bir cevap verdi.

Şiir, aynı zamanda Dogecoin topluluğuna da övgü içeren dizelere sahipti. Yapay zekaya göre DOGE topluluğu ‘rakipsiz’ bir konumda yer alıyor.

Kripto para dünyasında pek de yararlı olmadığı sık sık dile getirilen Dogecoin, yapay zeka tarafından ‘değerli’ ve ‘meşru’ olarak tanımlandı.

Şiirde başlıca temalar ise yenilikçi yaklaşım, hızlı ve kolay ödeme, meşru ve değerli para gibi konulardı. Yapay zekaya göre bu nitelikler Dogecoin’i finans dünyasında önemli bir varlık olarak tanımlıyor.

Chat GPT, Dogecoin ve Elon Musk

Chat GPT’nin arkasındaki OpenAI platformu, aynı zamanda Dogecoin’in ateşli bir savunucusu olan Elon Musk tarafından kuruldu. Tesla Inc. CEO’su Elon Musk ve diğer yatırımcılar tarafından yedi yıl önce kuruldu. Elon Musk bazı anlaşmazlıklar nedeniyle 2018’de şirketten ayrılmıştı.

[irp posts=”70959″ ]

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Elon Musk geçtiğimiz hafta sonu Dogecoin ve Twitter entegrasyonu hakkında konuştu.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?