Elon Musk Konuştu: Meme Coin Fiyatı Fırladı!

Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter’da kripto para ile ödeme işlemlerini kolaylaştırmak istiyor. Twitter Spaces aracılığıyla yaptığı bir konuşmada Dogecoin desteğini yineleyen Musk dikkat çekti.

Konuşma sırasında bir kullanıcının “Bitcoin Aya” göndermesini hatırlatması üzerine Elon Musk, “Dogecoin aya” yorumu yaptı. Elon Musk, Twitter’da kripto para işlemlerini genişletmenin yanı sıra Dogecoin desteği de eklemek istiyor.

Sonuç olarak Dogecoin fiyatı 24 satte %6 oranında arttı. DOGE şu an da 0.1048 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre en iyi 8. kripto varlık olarak DOGE, Cardano’yu geride bırakmaya devam ediyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Dogecoin, Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasından sonra ralli yaptı. Elon Musk, Twitter 2.0 vizyonu kapsamında DOGE ödemelerini Twitter’a entegre etmek istiyor.

Elon Musk konuşması sonrası Dogecoin fiyatı yükseldi.

Ancak satın alımın ardından yapılan açıklamada ‘yerel kripto para cüzdanı’ projesi iptal edildi. Bu haber ise DOGE fiyatında bir düşüş yarattı.

Geçen yıl Time Magazine’e verdiği bir röportajda Musk, Dogecoin’in Bitcoin’e kıyasla işlemler için daha uygun olduğunu açıkladı. Musk, en büyük kripto para biriminin işlemsel bir para birimi için iyi bir ikame olmadığını belirtti.

Tesla ve SpaceX bu yılın başlarında ticari mallar için Dogecoin kabul etmeye başladı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.