Yakım Oranı %300 Artan Meme Coin’de Balina Varlığı Arttı!


Son güncellenme : 13.07.2022 - 00:35

  • SHIB‘in yakım oranı %300 artarken Shiba Inu’nun büyük holder’ları tarafından tutulan ortalama bakiyesi, popüler meme coin’in yeni dönüm noktalarına ulaşmasıyla birlikte yüzde 18 oranında ani bir artış yaşadı.

Shiba Inu (SHIB) yakın zamanda ekosistemini güçlendirmek amacıyla SHI stablecoin, TREAT token gibi yaklaşmakta olan bazı projelerini ve güncellemelerini duyurdu. Bu haberlere tepki olarak Ethereum (ETH) balinaları, yoğun bir şekilde SHIB token’larını biriktirmeye başladı.

WhaleStats’ın en iyi 100 Shiba Inu holder’ıyla ilgili gerçekleştirdiği analize göre, bu büyük holder’ların elindeki ortalama bakiye alımların sonucu yüzde 18 gibi büyük bir artış gösterdi.

Shiba inu

Bu artış, balinaların son fiyat düşüşünün ortasında Shiba Inu’yu biriktirmeye devam etmesiyle ortaya çıkıyor. KoinFinans.com tarafından da daha önce bildirildiği üzere, hafta sonu boyunca, popüler Ethereum balinası Gimli, üç farklı işlemde 750 milyonluk büyük miktararda SHIB’i mideye indirdi.

SHIB holder sayısı yeni dönüm noktasına ulaştı

SHIB ile ilgili iyi haberler burada bitmiyor ve en büyük 1000 ETH cüzdanı, 624.403.475 dolar değerinde 56.253.165.153.694 SHIB’i tutuyor. Bunun yanı sıra Shiba Inu holder sayısı da 1.2 milyona ulaşarak yeni bir dönüm noktasına ulaşmış durumda.

Meme coin holder’larının sayısında yaşanan bu son artış, yakın vadede SHIB fiyatını çok etkilemese de uzun vadede bir varlığa olan ilgiyi ifade eder.

Popüler kripto para biriminde yakım oranı %300’ün üzerinde arttı

Aktif olarak SHIB yakımı gerçekleştiren ve Shiba Inu topluluğunu tarafından yakılan SHIB token miktarınının takip edilebileceği bir izleme platformu olan olan Shibburn web sitesi tarafından paylaşılan verilere göre, Shiba Inu’nun yanma oranı yüzde 300’ün üzerinde devasa bir şekilde arttı.

shib

Shibburn Twitter hesabı tarafından paylaşılan verilere göre, son 24 saat içinde 69.507.755’in üzerinde SHIB token yakıldı ve bu yakımın 11 işlemde gerçekleştirildiği bildirildi.

10 Temmuz’da 918.640.569 SHIB token’ının imha edildiğini ve bu yakımın 100 işlemde gerçekleştiğini tweetleyen Shibburn Twitter hesabına göre, son yedi gün içinde ise bir milyardan fazla SHIB token yakıldı.

Shiba Inu Arjantin’de boks ringine adım atıyor

Shiba Inu Army Arjantin Twitter hesabının bildirdiğine göre, kadın boksör Viviana Palavec SHIB’e olan desteğini göstermek için spor kıyafetinde SHIB logosunu giyeceğini açıkladı.

Tweet’teki not şu şekilde tercüme edilmiştir:

“Shibarmy’ye hoş geldin Viviana Palavec. Bu sevimli ailenin bir üyesi olmanız ve tüm dövüşlerinizde Shiba logosunu taşımanız bizim için bir onurdur. Bu gelişme, Shiba’nın spor dünyasında, mümkün olan her durumda benimsenebileceğine bir örnektir.”

İşletmeler artık bu özellik aracılığıyla doğrudan fiat karşılığı Shiba Inu kabul edebilecek

Shiba Inu dostu kripto ödeme işlemcisi NOWpayments, meme kripto para birimine desteğini genişletiyor. Bu kez NOWPayments, Switchere kripto borsası ile işbirliği içinde bir otomatik dönüştürme aracı yayınladı ve satıcıların herhangi bir aracı işlem olmadan doğrudan SHIB parasını fiat paraya dönüştürme özelliğini başlattı.

Mayıs ayı itibariyle, BNB Chain’deki Wrapped SHIB, NOWPayments kullanan satıcılar tarafından kabul edilebilir hale getirilmişti. 2022’nin başlarında, noncustodial kripto para ödeme işlemcisi, işletmelerin Doge Killer (LEASH) veya Shiba Inu’da (SHIB) elde ettikleri gelirlerin bir kısmını yakmalarını sağlayan bir özellik eklemişti.

Son 24 saatte yüzde 6’lık ciddi bir düşüş yaşayan SHIB fiyatı yazım sırasında 0,00001014 dolar seviyesinde bulunuyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : Utoday
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?